Príspevok na opatrovanie dieťaťa - skúsenosti

zuzu21161
19. jún 2017

Prosím Vás má niekto skúsenosti s príspevkom na opatrovanie dieťaťa...či také niečo je a čo na to treba? Už nie som poberateľkou rodičovského príspevku, ale nezobrali mi dieťa do škôlky a nemôžem sa zamestnať, ale pri mojej rodinnej situácii musím...Ďakujem za každú radu

katriona1
19. jún 2017

ten príspevek se bere místo rodičovského a to do 3 let veku dítete a navíc musís pracovat, takže bohužel nárok na nej nemáš

petruldo
20. jún 2017

Je, ale čo viem, tak sa berie po 6.roku ak má dieťa vážne zdravotné ťažkosti.
Na zdravé dieťa po 3.roku nedostaneš nič.

smutko4
20. jún 2017

Toto som riešila minulý rok ja, nemáš nárok na nič, musela som dať v práci výpoveď, pol roka som bola na úrade práce a čerpala podporu, a od marca nedostávam nič, len rodine prídavky. Nárok na predĺžený rodičak máš iba vtedy ak má dieťa nepriaznivý zdravotný stav, ak je zdravé tak nemáš nárok na nič!!!! Ani na životné minimum ako naši "menšinový" spoluobcania

sadika
20. jún 2017

Ak nepracujes, nedostanes nic. Na urad prace dokladas zmluvu so zamestnavatelom, v ziadosti figuruje aj otec, ktory musi byt taktiez zamestnany. Ak aspon jeden z vas je doma a nepracuje, nemate narok po 3. roku na nic okrem rodinnych pridavkov.

sasa1310
20. jún 2017

@zuzu21161 príspevok na opatrovanie sa dáva po 6. roku veku dieťaťa. Dieťa musí byť zdravotne postihnuté (musí mať preukaz ZTP) a opatrovateľský príspevok musí schváliť posudkový lekár z UPSVaR na základe zdravotnej dokumentácie dieťaťa.