Príspevok na dieťa od štátu a škôlka

babyangel
18. feb 2015

ahojte maminky 🙂
chcela by som sa informovať ohľadom toho, ako je to so škôlkou, keď ešte stále poberám príspevok od štátu. Môžem dať dieťa do škôlky aj skôr ako dovŕši 3 roky (skončí mi nárok na príspevok) alebo tým, že dám dieťa do škôlky skôr, strácam nárok na ten príspevok? neviete mi náhodou niekto poradiť?

marcelatje
18. feb 2015

Aký príspevok od štátu? Rodičovský? Na ten máš nárok do 3 rokov dieťaťa aj keď by bolo v škôlke.

akramgad
18. feb 2015

nie nestrácaš nič naša išla do školky tri mesiace pred dovršením 3 roku a dostala som normálne RD ako mi patril až do oktobra keď dovršila 3 roky

babyangel
autor
18. feb 2015

@marcelatje mne chodí kaž dý mesiac niečo cez 200 Eur príspevok od štátu + prídavky...tak ak by som dala dieťa do škôlky skôr (prácu ale ešte nemám nájdenú) tak by som o ten príspevok prišla alebo mi ho budú vyplácať až dovtedy, kým dieťa nedovŕši tie 3 roky?

marcelatje
18. feb 2015

@babyangel podľa toho či chceš žiadať o príspevok na škôlku/jasle/opatrovateľku. Ten je v maximálnej výške 230,- EUR ale musíš ho vydokladovať. Ak ho budeš dostávať, rodičovský príspevok ti vyplácať nebudú.
Ak o vyššie spomenutý príspevok nežiadaš, rodičák ti budú vyplácať do 3 rokov veku dieťaťa.

zuzka_puska
18. feb 2015

@babyangel ale aky prispevok od statu myslis? rodicovsky prispevok? konkretizuj trosku 🙂 ak to je rodicovsky prispevok,mozes normalne pracovat,a dieta dat do skolky.

babyangel
autor
18. feb 2015

@marcelatje nie nie nejdem žiadať o príspevok na škôlku. Potrebovala som iba vedieť, či mi ten rodičovský príspevok môžu vziať ak ešte nie som zamestnaná a aj napriek tomu dám dieťa do škôlky a to skôr ako dovŕši 3 roky.
Ďakujem za informácie

marcelatje
18. feb 2015

@babyangel nie, nevezmú ti ho

babyangel
autor
18. feb 2015

@zuzka_puska správa vyššie

zuzka_puska
18. feb 2015

@babyangel nieeeee, nic ti nezoberu 🙂 normalne budes dostavat do 3 rokov dietata. Ci robis,nerobis,ci je dieta v skolke,alebo s babkou doma,alebo s opatrovatelkou,to je jedno,tebe nemaju preco zobrat. Aj ked budes pracovat na trvaly pracovny pomer,alebo brigadne,to je jedno,rodicovsky do 3 rokov dostanes. A pridavky do 18 🙂

babyangel
autor
18. feb 2015

oki ďakujem

babyangel
autor
18. feb 2015

@zuzka_puska dakujem 🙂

leontynka10
1. mar 2015

@zuzka_puska ahoj ked by som chcela nastupit do prace a dala by som maleho do jasliciek nemusim nahlasit aby mi jaslicky prepalacal stat?

zuzka_puska
1. mar 2015

@leontynka10 tak je to na tebe,ci nahlasit alebo nenahlasis. Stat ti preplati jasle do vysky 230eur. a rodicovsky prispevok mas 226eur- spolu s pridavkami na dieta.... Takze je to asi jedno, ci to budes platit z toho co ti stat preplati, alebo z rodicovskeho prispevku. Podla mna je to len zbytocne vybavovanie, naco je to dobre? Zaplat jasle z rodicovskeho, a nemusis nic vybavovat a nikde chodit 🙂 Je to uplne jedno fakt

leontynka10
1. mar 2015

@zuzka_puska dakujem za info ;)

silviettaa
24. máj 2015

ahojte, neviete náhodou ako je to v prípade, ak som na rodičovskom s mladším dieťaťom a staršie ako 2,5 ročné dám do škôlky ( na staršie samozrejme nepoberám nič už, len na mladšie), má to staršie dieťa nárok na ten príspevok na škôlku? vďaka

gapa
25. máj 2015

@silviettaa nie, bud RP alebo príspevok na deti, ak by si pracovala/študovala

silviettaa
25. máj 2015

@gapa ďakujem 🙂