Príspevok na bývanie

23. jan 2024

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať keď som sama s ročným dieťaťom mám nárok na príspevok na bývanie ? A ešte by som chcela vedieť či neviete či by som mala nárok ešte na nejaký príspevok (otec dieťaťa platí mesačne)

janai1
23. jan 2024

Rodičovský a potom môžeš pracovať. Štát ti nebude živiť dieťa

martinkatinka
23. jan 2024

Máš prídavok, môžeš popri rodicovskom pracovať a vtedy máš nárok aj na daňový bonus.

zojanka
23. jan 2024

Rodičovský príspevok, prídavok a výživné od otca dieťaťa.
Na príspevok na bývanie nárok mať nemáš.

wejuska7910
23. jan 2024

O to na ake prispevky mas narok sa chod informovat na Upsvar

viestta
23. jan 2024

Nemas narok na hmotnu nudzu, teda ani na prispevok na byvanie

jaskolka
24. jan 2024

Rodičovský príspevok a prídavky. Na nejaké špeciálne príspevky nárok nemáš,nie si v hmotnej núdzi

natalienka12
24. jan 2024

Rodičovský prispevok spolu s pridavkami prekracuje hmotnu nudzu. A este mas vyzivne na dieta. Ja ale poopravim prispevky vyssie. Mas narok este na prispevok na vyzivu nevydatej matky, ten si ale musis narokovat od otca tvojho dietata, nie od statu. Narok na tento prispevok mas do 2 rokov od porodu a neda sa priznat spatne, takze si ho uplatni od neho cim skor.

0902426905
26. feb 2024

Ahojte žienky potrebovala by som poradiť .. vybavila som si hmotnú núdzu a chcela by som si vybaviť príspevok na bývanie ale ju tu mali háčik .
Bývala teda ešte bývam v rodinnom dome ktorý je teda bol napísaný na starkú ale bohužiaľ starká zomrela nestačili zme ísť prepísať dom na mňa bolo to nečakane ..chcela by som sa informovať ak máte niekto skúsenosť že ak starká zomrela a ja budem chcieť prepísať dom na mňa či všetko čo mala starká myslím tým aj dlhy voči bankám automaticky padnú na mňa a ja to budem musieť splácať ďakujem za každú odpoveď

mamina7070
26. feb 2024

@0902426905 ano dedia sa pasiva aj aktiva neda sa chciet dom a odmietnut dlhy

natalienka12
26. feb 2024

@0902426905 A ty budes dedička?

viestta
26. feb 2024

Babka nema ziadneho zijuceho potomky iba teba? Ak zije niektore z jej deti, tak dedia v prvom rade deti, ak deti neziju, tak ich podiel dedia ich deti. Vsetko aj majetok, aj aktiva aj pasiva (dlhy) ale kazdy sa moze dedicstva vzdat ak nechce platit dlhy, ale tym padom nezdedi ani iny majetok