Príspevok, keď mi dieťa nevezmú do škôlky

23. apr 2024

Dobrý deň . Moje dieťa malo v januári 2 roky . Pracujem od jeho 1,5 roka . Riešila som to čiastočným uvazkom ,opatrovateľkou , občasným HO , nakoniec šla do škôlky ako čerstvo 2 ročná , no po 2 týždňoch prehodnocovania ,som dala výpoveď ,a dieťa vzala zo škôlky ( súkromné problémy ,a ani v práci to nebolo uspokojivé ) . Škôlka aj práca boli takmer 30 km od domu ,plus ďalšie dve deti
. Teraz dávam opäť žiadosť do škôlky ,tentokrát do spádovej . Hoci dcéra bude mať 2 r aj 8 mes ,vyskúšam . .ak ju nevezmú ,a nenastúpi ani v januári ,keď dovŕši 3 roky , budem mať nárok na príspevok ,keď mi skončí rodičovský ?
Chcela by som ho totižto použiť na čiastočné vykrytie súkromnej škôlky , ktorá je v meste jediná ,a tak aj tam si musím podať žiadosť skôr .
Vďaka vopred za odpovede

tinkavvv
23. apr 2024

Pokual viem, tyka sa to len deti, ktore dovrsia 3 roky do konca augusta, aby boli splnene podmienky nastupu do skolky.

sisa_s
23. apr 2024

3r musi dovrsit do 31.8., takze nebudes mat narok

danielahamar
23. apr 2024

Nie nebudeš mať nárok.

judit47
23. apr 2024

Nie nebudes mat narok

autor
23. apr 2024

@tinkavvv
@danielahamar
@sisa_s vďaka vám za odpovede . Už len sa modliť ,aby ju do škôlky vzali ,ak nie v septembri,tak aspoň v januári 🙏

autor
23. apr 2024

@sisa_s fíha vďaka , netušila som ,že toto vôbec existuje . Veľmi si pomohla

petamich
23. apr 2024

@sisa_s tento prispevok predsa je tiez, len do 3 rokov dietata a aktualne sa neoplati, kedze je nizsi ako rodicovsky prispevok a mozes cerpat jeden alebo druhy

autorka: ako ti tento prispevok pomoze? ty potrebujes preklenut obdobie po dovrseni 3 rokov (cize februar az september)

danielahamar
23. apr 2024

Nemáš naň nárok, iba do 3rokov dieťaťa je nárok

sisa_s
23. apr 2024

@petamich tak to som nevedela, v tom clanku som sa o tom nedocitala na prvykrat, uz tam vidim 1 nenapadnu vetu, dakujem za upozornenie 🙂 teda nikto ho nepobera ani, lebo sa neoplati? Preco teda existuje 😀

petamich
23. apr 2024

@sisa_s vies co kedysi sa oplatil, lebo bol vyssi ako nizssi rodicak, teraz sa vlastne neoplati ale su tam nejake situacie, kedy tusim sa to oplati pri viacerych detoch do 3 rokov