Prišla vám už materská?

17. mar 2023

Ahojte, tento mesiac by mi mala byť vyplatená prvý krát materská (nástup bol 8.2.) celkom nečakane, keďže som si myslela, že mi nárok nevznikne. Prišiel mi domov papier, že príde aj s výškou atď ale zatiaľ teda nič nechodí,tak som v pomykove, či sa nepomýlili🤔 s tými peniazmi sme nerátali, ale teda pomôžu a zatiaľ som len nervózna a tukam stále na banku či došli😂 nechcem tam volať a robiť paniku pre pár dní, ale človek je nedočkaví tak trošku pootravujem vás či vám už materská prišla tento mesiac 🙂
(BB kraj)

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. mar 2023

Ahaaa takže sa pokojne môže stať že až koncom mesiaca pride, to som ani nevedela, že sú dva terminy. Mojej nedockavosti to teda nepomôže 😂🙈
Ďakujem
@mamula20

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasitimi17
17. mar 2023

neviem či prídavky sa posielajú rovno s materskou (lebo rodičák mi chodil rovno s prídavkami), ale prídavky mi došli už 14teho, tiež BB

autor
17. mar 2023

@sasitimi17 prídavky ale vypláca upsvar, tie mi prišli tiež 🙂

autor
17. mar 2023

@mamula20 ahaa, no ja som tam bola s tým, že nemám určite nahlásené ako mi majú posielať dávku, keďže som nečakala že budem mať nárok, tak som tie údaje nevypĺňala a pani mi povedala že oni majú v systéme uložený môj účet, overili sme ho či stále platí a že sa to spracuvava a bude sa to posielať niekedy teraz ale teda nič neprišlo a som z toho na nervy :D mám dojem že je zle vypočítaná výška materskej ( zdá sa mi strašne vysoká) preto som zvedavá na prvú platbu že ako to vôbec je a ono to ako naschvál mešká 🙈

bluemoon24
17. mar 2023

@mamula20 jo, me treba prestala po 2 mesicich chodit 🤦🏻‍♀️ porodnice nedorucila RL ditete, tak to stopli a ja jsem jeste mela uplne mimo zenskou, ktera mi nedala vedet a kdyz jsem ji volala, tak mi ani nebyla schopna rict, kde je problem. Nastesti jsem to pak vyresila a dalsi mesic jsem se tesila z dvojite 😅

autor
17. mar 2023

@bluemoon24 🙈 no to poteší fakt také veci, začínam pochybovať či sa vôbec niekde nepomýlili alebo čo 😂 jaaaj no musím len čakať a nič iné mi neostáva, som to chcela vyriešiť kým som ešte tehu ale vyzerá to tak že aj s novorodencom budeme behať po úradoch 🫣

bluemoon24
17. mar 2023

To si obtelefonujes. Zavolej na infolinku a oni ti podle prijmeni reknou, ke komu spadas a s tou pani si to pak vykomunikujes.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. mar 2023

@mamula20
@bluemoon24 No vlastne hej, lepší volať ako sa tam trepať, ja som akosi naučená všetko riešiť osobne :D
Ďakujem baby🙏🌷