Prišla vám už materská?

radulllka
14. nov 2016

Prosím Vás nabehla Vám.už materská ? Banka SLSP

jasminka1987
14. nov 2016

Nie

radulllka
autor
14. nov 2016

Už mi nabehla 🙂

googlinqa
14. nov 2016

Nie

moni244
14. nov 2016

Za prve, nepoberas matersku, ale rodicovsky, to je dost zasadny rozdiel a za druhe chodi podla okresu, nie podla banky

keyneska
14. nov 2016

@moni244 jooj, podla mna chodi podla toho ako to stihnu zamestnankyne spracovať, urcite nie podla banky ani mesta

moni244
14. nov 2016

@keyneska kazdy urad ma svoju uzavierku, dokedy to odide, ale jasne, je lepsie zvalovat to na uradnicky

keyneska
15. nov 2016

@moni244 ty tam pracuješ?

natalym
15. nov 2016

Baby ale máte aspoň istotu, že raz nabehne.
Taká výplata alebo platba od klienta nemusí......... 😀

evittam
15. nov 2016

@radulllka Táto téma a diskusia tu už existuje-netreba zakladať ďalšie a ďalšie.
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/nabehol-vam-na-ucet-rodicovsky-prispevok-materska-2/
A ako ti už bolo napísané - ty nepoberáš materskú ale rodičovský príspevok - teda podľa veku tvojho dieťaťa. Jedine, že by si mala druhé mladšie. 😉 Banka s tým kedy ti nabehnú peniaze nemá nič spoločné - vypláca sa podľa okresov - ´väčšinou okolo 13.-15. v mesiaci - závisí ako to vyjde na víkend. Napríklad ZA a aj pár iných okresov nabehol RP včera.
@keyneska "Tetušky" na úrade nemajú nič spoločné s tým kedy ti prídu peniaze na účet - platí to čo napísala @moni244-všetky UPSVaR majú svoje uzávierky - pevne dané. 😉

srnkaknm1
15. nov 2016

Ja som pri okrese zilina a mne nic neprislo iba pridavky.Vzdy mi to nabiehalo skoro naraz. Ako je mozne ze som casto citala ze niektorym mamickam nenabehla vobec a museli ist na socialku s rodnym listom velmi by ma to zaujimalo ako je toto mozne pretoze kazdy mesiac to dostava bez nejakych zmien a bum zrazu sa nieco zapatrosi to mi pride pritiahnute za vlasy v inom zamestnani by ako uz ma d.....li ze sa spravila chyba a tuto je to kazdy mesiac

evittam
15. nov 2016

@srnkaknm1 Lenže ty dostávaš MD - tak tu nepleť hrušky s jablkami. Od UPSVaR si dostala prídavky - to bolo včera. Dnes by si mala dostať MD od SP ak ti neprišla včera. Ak ti nepríde do konca týždňa tak majú nejaký problém a treba si tam zavolať. Ale ak doteraz nebol žiadny tak by to bolo viac než zaujímavé a teda by som si to so SP pekne vybavila. 😉 A ak si neodovzdala rodný list pri narodení na SP tak sa ani nedivím, že sa zrazu spamätali.....

moni244
15. nov 2016

@keyneska nastastie nie, len nechapem tento sport matiek na materskej/rodicovskej, co nevedia, co poberaju a odkial, ale zato vedia dokonale nadavat na pracovnikov uradov. To mas to iste ako napr.s predavacmi, nieco do potravin nedojde, tak samozrejme sa sprdne predavacka, nik si neuvedmuje, ze je to len posledny clanok v celej firme a to iste je s uradnikmi, tiez su len male ryby, co musia plnit prikazy inych, vyssie postavenych, tak tam sa treba stazovat

srnkaknm1
15. nov 2016

@evittam ja velmi dobre viem co poberam osocovat nepotrebujem ja som len komentovala co som citala ja uz matersku budem koncit takze sa tesim na tie ich nezmyselne birokraticke papiere.A k tomu ci som dala rodny list sa ani nevyjadrujem vidim ze citas prispevky poriadne.Ja som pisala nie o sebe ale o inych a ako je mozne ze dostaval niekto prispevok a zrazu neprisiel a nasledne musel doniest rodny list lebo ho zrazu nebolo. Su ludia na to odkazany ako aj ja nastastie stahovanie uveru mam az k 20. A ak mi do zajtra nepride budem musiet to riesit.
@moni244 ty mas pravdu je to nova moda na slovensku vsade a vsetkych drbat preto som to aj tak napisala.

keyneska
15. nov 2016

@moni244 pracujem v banke, viem o čom tocis, a preto aj viem že ak pracovníčka stíha, natuka tie prevody aj o deň skôr, ak nie, nechá si to na poslednú chvíľu, lebo nič sa nebude diať, stihne to do uzávierky. Pozri ja sa nehadam, mne došlo vždy všetko načas 🙂

moni244
15. nov 2016

@keyneska ona ich moze natukat aj tyzden skor, ale system nepusti a odide to naraz do narodnej pokladnice, ako maju dane

keyneska
15. nov 2016

@moni244 takže to štátna pokladnica zadržiava niektorým babám peniaze? Potvora 😀

evittam
15. nov 2016

@srnkaknm1 Kde som ťa osočila? Asi ty poriadne nečítaš - slušne som ti odpísala. A upozornila som ťa na možnú komplikáciu a je normálne, že prídavky ti prišli včera a MD ti príde dnes - sú to dve rozdielne inštitúcie - ale to ty určite vieš. Tak sa nemusíš rozčulovať a vyskakovať tu na slušných ľudí. A ak si rodný list doručila a oni ho stratili - tak si to s nimi vydiskutuj - ja to tak robím a všetky doklady, ktoré donesiem na hocijaký úrad si nechávam kópie potvrdiť, že ich prevzali - a mám po probléme - z vlastnej skúsenosti viem, že sa to oplatí a potom majú problémy dotyční zamestnanci, ktorí si nerobia poriadne svoju prácu. Pekný deň ti prajem.

evittam
15. nov 2016

@keyneska Nikto žiadne peniaze nezadržiava - ak majú termín odoslania 14. v mesiaci tak odídu 14. v mesiaci a na účty nabehnú 15.teho v mesiaci. 😉 Proste ich uzávierka nepustí - tak ako to tu už bolo napísané. 😉 No a ak máš na prevodnom príkaze dátum úhrady - tak ten ťa nepustí - môžeš ten príkaz "naťukať" aj o mesiac skôr..... 🙂

srnkaknm1
15. nov 2016

@evittam no vidis a uz sme pri pracovnikoch co si nero ia svoju robotu poriadne co z toho vyplyva

srnkaknm1
15. nov 2016

Ono by bolo dobre keby sa niekde uviedlo na ich stranke ak maju nejaky problem nech sa o tom vie aspon podla mna by to malo tak fungovat marne sa tu mi dohadujeme o hruskach a jablkach

evittam
15. nov 2016

@srnkaknm1 Akože čo majú mať na stránke - že Anička Kapustová neodovzdala rodný list dieťaťa alebo ho stratili? Či ako si to konkrétne predstavuješ? No áno - ak si niekto nerobí poriadne svoju prácu tak sa stáva všeličo.....Preto ja robím to čo som ti už napísala - a nech mi niekto skúsi zavolať, napísať alebo tvrdiť, že nemá niečo čo som doručila....A mám po problémoch. 😉 To je moja rada pre všetkých a moje skúsenosti.

srnkaknm1
15. nov 2016

@evittam tak som to samozrejme nemyslela ale nech to tak lebo sa len motame

evittam
15. nov 2016

@srnkaknm1 V pohode. Ja sa ale určite nemotám - presne viem o čom píšem.... 😉