Prídavok na druhé dieťa

28. aug 2021

Dobrý deň,chcem sa opýtať....31.12.2018 som prišla o robotu, následne som šla na úrad práce a potom, keďže som ešte bola v ochrannej lehote som začala poberať materskú na dcérku,potom rodičovskú a tú vlastne poberám doteraz, keďže malá má 2roky, ešte rok mi bude vyplácaná.....ale ide o to, že som znovu otehotnela....no nemám nárok ani na tehotenské (keďže sama som si nemocenské neplatila),ani na materskú keďže jednu poberám.
Môj muž prišiel pred rokom o prácu kvôli covid situacii.... čiže už rok je nezamestnaný...moja otázka znie... nemá on nárok poberať aspoň prídavok na druhé dieťa???
Alebo aspon niečo čo by nám pomohlo?

andrejka1974
28. aug 2021

Budes mat len jeden rodicovsky a 2x rodinne pridavky nic viacej

loginexistuje
28. aug 2021

ak by bol zamestnany mohol on ist na matersku a ty zrusit rodicak ale inak len ako ti pise vyssie

loginexistuje
28. aug 2021

tj do troch rokov prveho dietata beries vyssi rodicak ked bude mat tri roky prejdes na ten nizsi s druhym dietatom

autor
28. aug 2021

@andrejka1974 rodinné prídavky sú prosim v akej sume???? To je rych 24€

autor
28. aug 2021

@loginexistuje a teda o čo mám žiadať...po narodení dieťaťa? Či až po dovŕšení 3rokov toho druhého???

domka222
28. aug 2021

Prídavky môže poberať aj on. Ale budete na tom istom, keďže by si ich poberala ty. Muž si už rok nevie nájsť prácu, alebo aspoň brigádu?

autor
28. aug 2021

*prvého

loginexistuje
28. aug 2021

ano to je tych cca 25 eur na dieta a neziadaj o nich okrem pridavkov lebo ti daju nizsi rodicak ako mas teraz teraz mas 370 cca a pri druhom mas narok 270

loginexistuje
28. aug 2021

najlepsie keby siel muz robit moze este mat aj danovy bonus rok bez roboty je dlho

autor
28. aug 2021

@loginexistuje tiež by som bola rada keby si nájde prácu 😕....ale tak to je zbytočne rozpisovať... momentálne ju nemá
Prosím Ťa môžeš mi napísať čo presne mám teda žiadať po narodení dieťaťa: samozrejme matrika rodný list, zdravotna poisťovňa, a potom?....

lucka_ke
28. aug 2021

rok sedí doma, čakáte druhé dieťa a prácu nemá, tu je pes zakopaný, žiadne prídavky ani príspevky vás nezachránia, nech ide do zahraničia keď nevie nájsť na SK - sorry na priamosť, ale ber to ako dobrú radu

loginexistuje
28. aug 2021

upsvar pridavok na dieta tych 25 a este kocikove po 28 dnoch

autor
28. aug 2021

@loginexistuje ďakujem

domka222
28. aug 2021

@lucka_ke pravdepodobne sa chystá byť naďalej doma, keďže sa pýta ešte tehotná, či jej muž môže niečo poberať na druhé dieťa