Prídavok na dieťa z Rakúska

ni13
15. nov 2015

Ahojte vie to niekto ze dokedy to trva ked poslu peniaze? Papiere vsetki su dobre budeme to dostat ale aj to trva dlho? mesiac alebo viac? Dakujem za odpoved aj vopred

suve99
15. nov 2015

Niekedy to trvá mesiac, dva, ale vlastná skúsenosť je, že až o pol roka, a to boli všetky papiere u nich ok...

maci118
12. jan 2016

Ahojte...neviete my prosim Vas poradit ci je pre schvalenie pridavkov problem odlisne trvale bydlisko rodicov dietata? A ci by my mal o tom prist nejaky papier z ich uradu? Od aprila 2015 je podana ziadost a do dnesneho dna nic. Dakujem za odpovede😊

1975renca
13. jan 2016

@maci118 ahoj,aj my máme odlišné trvalé bydlisko dietata ale priatel má u mna prechodné...no čakaj na papier lenže u nich je novinka taká,že už neposielajú ani žiadne papiere ked niečo chýba alebo nie je v poriadku...o to viac sa to prdlžuje a trvá to kolkokrát nekonečne dlho...ja som na malého dostávala v pohode každý mesiac,zrazu mi to stopli,nikto nevedel prečo hoci sa nič nezmenilo...trikrát som znovu poslala všetko...už tam toho majú húúúfy a aj tak nič...až po roku a pol mi prošlo celé dorovnanie bez akéhokolvek papiera...ked zavoláš nevybavíš nič,ked ideš osobne povedia Ti že sa to spracováva alebo máš byt trpezlivá...totiž najnovšie majú na to dva roky...podla nich...tak neviem...bordel je všade...

1975renca
13. jan 2016

@ni13 trvat to môže nekonečne dlho...ked budeš mat štastie dostaneš to čo najskôr,ked nie tak do 2.rokov...podla toho na koho natrafíš

1975renca
13. jan 2016

@maci118 ale myslím že odlišné adresy by vadit nemali ak je je otec dietata priznaný a dokladá sa aj jeho rodný list...nemalo by to vadit...len teda tažko povedat kedy sa ozvú a či sa vôbec ozvú...to je ich slabá stránka za posledné roky

maci118
13. jan 2016

@1975renca ahooj....dakujem za odpoved😉
Tak priatel sa tam bol pytat a povedali mu,ze tie adresy su problem,a ze nedostanem cele pridavky,ale len nejaku cas my doplatia. A ak budeme mat rovnaku adresu,budem dostavat kazdy mesiac..hlavne,ze aj na socialke my napisali do papierov,ze spolu byvame..
No ako uz by sa mohli aj ozvat,myslela som,ze len nase urady su take😭😀

1975renca
13. jan 2016

@maci118 tak si vybav prechodny pobyt na tvoju adresu pre neho,ved nikto nebude skumat ci spolu byvate,je to len papier 🙂

1975renca
13. jan 2016

@maci118 to zo socialky nestaci,treba dolozit potvrdenie o trvalom alebo prechodnom pobyte na spolocnej adrese...aspon dufam lebo ma porazi ze prechodny bude stacit...

1975renca
14. jan 2016

@maci118 ono je potom rozdiel asi v tom,či tam pracuje priatel alebo ty,lebo ak by si tam robila ty problém by nebol,ked si bude uplatnovat tvoj priatel ako otec Tvojho dietata tak chápem že to robí problém ked nie je trvalé bydlisko spoločné

1975renca
20. jan 2016

Zdravím,vie mi niekto poradit prosím,bola som si dat potvrdit formulare E411 a E401 na SK na úrade ako každý rok a panička mi povedala že to musím mat najskor opečiatkované z Finanzamtu...vraj to tak je od septembra 2015? no len dufam že sa do Viedne len tak nepreveziem a povedia mi že to potrebujú opačne...lebo ma porazí...dik za každú radu .

1975renca
20. jan 2016

no už som tam volala a je to tak žialbohu...o to dlhšie bude všetko trvat...takže vraj pol až trištvrte roka kým sa vybavia rodinné v Rakusku...ak nie viac

8pete9
25. jan 2016

@1975renca Ano, zvykne to trvat naozaj velmi dlho neostava nic ine len cakat.
Ja mam odlisne trvale bydlisko od manzelky a deti, ale nastastie som tam mal od zacaitku prechodny pobyt, co som musel dokladovat potvrdenim z obecneho uradu.

1975renca
26. jan 2016

@8pete9 priatel ma tiez ine trvale ale u mna ma prechodne,ale papier mam takze zostava len cakat 🙂