Prídavok a rodičovský z Čiech

deginko
23. jún 2017

Zdravim vie mi niekto poradit postup pri vybavovanie rodicovskeho prispevku a pridavku na dieta v CR?otec dietata tam pracuje..na up mi.povedali,ze si mame vypnit formulare e401 ,e411 a priatel to ma dat potvrdit v cr ale kto to ma potvrdit ceska socialka?takisto..vie mi teda niekto poradit postup?co urobit ako prve...podat ziadost o davky v cr..alebo najskor tie formulare.vdaka

ratira
23. jún 2017

My sme nieco podobneho riesili ale v nemecku, kedze tam muz pracuje. Ono to vsetko potvrdzoval zamestnavatel, ze tam vsetko poberas a platis si a zamestnavatel, to posielal na prislusnu socialku, ktora nam pridavky zacala vyplacat. Podla mna to tak bude aj v cr.

9lf9
23. jún 2017

@deginko v CR na urade prace soci. oddelenie ti do E401 a E411 daju do bodu 5 peciatku, vy si vypisete celu cast A a potom to prinesiete na SR urad aby vam potvrdili ci sa na SR pobera daka soc. davka, o pridavok a rodicovsky mozete zaziadat aj bez formularov ale kym im ich nedolozite tak nebudu moct rozjodnut. pozor ale v CR vyplatia PnD len 3mes spatne od naroku.

deginko
autor
23. jún 2017

@9lf9 vdaka..a mozem sa spytat v tych formularoch oboch bude v bode 1 ziadost o potvrdenie priatel pracujuci v cr...alebo ja?mam v tom chaos.a kedze sme neni zosobaseni tak druhy z nas sa vpise do bodu 2..ako druh druzka alebo az do bodu 3...ako ina osoba ...pridam aj foto dakujem moc moc

9lf9
23. jún 2017

@deginko 1 je ten ktory pracuje vonku, v 2 si ty, 3 nevypisujes (tam by bola napr. tvoja mama, otec- ak maju rovnaky trvaly pobyt ako dieta) a v 4 je dieta a v5 razitko- toto mas z 401, v 411 su v tabulke č.3 deti na ktore sa ziadaju davky. Je jedno ci ste zosobaseni v zakone sa hovori o rodicoch dietatka nie o manzeloch a to pokial ste obaja v RL ste 🙂

deginko
autor
23. jún 2017

@9lf9 dakujem velmi pekne konecne niekto kto sa vyzna 🙂a este jednu radu poprosin v 411..bod cislo 4...sa vyplna za osobu v bode 1..cize za priatela?tj..

9lf9
23. jún 2017

@deginko ano presne tak 🙂 prajem skore vybavenie

deginko
autor
23. jún 2017

@9lf9 dakujem moc moc za ppomoc 🙂❤