Prídavky za október

16. okt 2023

Prídavky na dieťa za mesiac október mi príde v októbri alebo aj v novembri?citala som že to chodi o mesiac neskor. Môžu mi dať prídavky za september na dieťa aj keď som ešte nepodložila návštevu školy?

patka06
16. okt 2023

Potvrdenie o návšteve školy sa už na ÚPSVaR bežne nenosí od roku 2019, sú len výnimočné prípady napr. ak dieťa študuje v zahraničí, kedy treba dokladovať.
Rodinné prídavky normálne chodia

pribinak
16. okt 2023

Škola posiela zoznam žiakov na úrad, čiže y nemusíš nijako zdokladovať že dieťa chodí do školy

simisi
16. okt 2023

@patka06 mam druháčku na VS a pridavky mi neprisli,iba na mladsiu dceru

simisi
16. okt 2023

@patka06 áno,o tomto viem,ze uz netreba dokladovať,minuly rok prisli, tento nie🤔

tairyx
16. okt 2023

@patka06 mne bolo povedane, ze je lepsie doniest potvrdenie o navsteve skoly, ak sa tyka o dieta navstevujuce vysoku skolu. Ze tie systemy su nepresne a opozdene, ze sa moze stat, ze vyplacanie pozastavia prave na zaklade toho, ze dieta navstevujuce vs nevedia zdokladovat.

patka06
16. okt 2023

@simisi prídu spätne za 2 mesiace

simisi
16. okt 2023

@patka06 len ci mam čakať, alebo im poslat to potvrdenie..musim tam zavolat

patka06
16. okt 2023

@tairyx záleží asi od pracoviska, či sú pracovníčky ochotné zbierať a spracovávať potvrdenia alebo radšej počkajú na centrálny register

patka06
16. okt 2023

@simisi Skontroluj si, či je v registri ako študentka VŠ https://www.potvrdeniaonavsteveskoly.sk/

tairyx
16. okt 2023

@patka06 sranda, ja som tam zadala rodne cislo dcery, a vyhodilo mi ze nie je evidovana na ziadnej skole na slovensku 🤣
A to som uz 5.9.odniesla potvrdenie o navsteve skoly na upsvar. 😁

patka06
16. okt 2023

@tairyx Dala som dcérine r.č. - napísalo to to:
Pravdepodobne vaša VŠ neaktualizovala zoznam študentov do 15.09.

simisi
16. okt 2023

@patka06 áno,je v registri

patka06
16. okt 2023

@simisi takže už by ti mali rodinné prídavky vyplatiť / samozrejme aj spätne/ bez odovzdaného papierového potvrdenia
Ak chceš over si to ešte telefonicky na UPSVaR za to nič nedáš

simisi
16. okt 2023

@patka06 vďaka

nenne27
16. okt 2023

@simisi mne takisto.ale stalo sa mi to aj minuly rok a ked som volala na urad, povedali mi, ze synova VŠ neskoro dodala potvrdenie.tak to dostaneme buduci mesiac

mmonika
17. okt 2023

@simisi ja som to tiez vcera riesila s uradom, že im mam doniest potvrdenie o navsteve školy. Tiez mam druháčku na Vš.