Prídavky na druhé dieťa

zuzans258
28. aug 2021

Dobrý deň,chcem sa opýtať....31.12.2018 som prišla o robotu, následne som šla na úrad práce a potom, keďže som ešte bola v ochrannej lehote som začala poberať materskú na dcérku,potom rodičovskú a tú vlastne poberám doteraz, keďže malá má 2roky, ešte rok mi bude vyplácaná.....ale ide o to, že som znovu otehotnela....no nemám nárok ani na tehotenské (keďže sama som si nemocenské neplatila),ani na materskú keďže jednu poberám.
Môj muž prišiel pred rokom o prácu kvôli covid situacii.... čiže už rok je nezamestnaný...moja otázka znie... nemá on nárok poberať aspoň prídavok na druhé dieťa???
Alebo aspon niečo čo by nám pomohlo?

zojanka
28. aug 2021

@zuzans258 samozrejme, máte nárok na prídavok na každé dieťa aj keby ste nikdy nepracovali

zuzans258
autor
28. aug 2021

@zojanka a nemáme už nárok na nič??? Muž nemôže poberať rodičovský na druhé dieťa????

zojanka
28. aug 2021

@zuzans258 nie, jeden rodičovský do jednej rodiny

zuzans258
autor
28. aug 2021

@zojanka ďakujem za info

domka222
28. aug 2021

Rodičovský môže byť poberaný len jeden. Nárok nemáte už na nič, keďže muž je nezamestnaný a ty poberáš rodičovský a si takpovediac nezamestnaná tiež. Jedine jednorázový príspevok pri narodení. Muž sa musí posnažiť nájsť si prácu

ukulela
28. aug 2021

@zuzans258 dostaneš pôrodné tých 800. Teraz máš asi vyšší rodicak, ten sa ti oplatí dobrat do 3r a až potom prejsť na nižší s babom. Zisti si, ci je to možné. Potom už ostaneš len ma tom nižšom rodicaku a 2xrodinne prídavky tých 20, či 25? Muž sa musí posnažím, aspoň brigádu.

sasanka605
28. aug 2021

Este dostaneš príspevok na starostlivosť o dieťa ked staršie nema este tri roky. To je vyplácané 6tyzdnov , cca 45€ mesačne. Musíš on žiadať na upsvar.

hyberncia
28. aug 2021

@sasanka605 ale to sa vypláca,len keď je žena zamestnaná, pokiaľ správne viem.

loginexistuje
28. aug 2021

@sasanka605 na to nema narok lebo nebude mat narok na materske pri druhom dietati

zuzans258
autor
28. aug 2021

Ďakujem krásne za všetko dievčatá 😊❤️

hipuska
28. aug 2021

No a nebudete spadať pod hmotnú núdzu?

zuzans258
autor
28. aug 2021

@hipuska nie tam nevpadame...ono vieš,je to tak že môžeš robiť aj 10rokov vkuse a zrqzu sa dačo stane a proste nemáš nárok na nič...ale nevadí...ja verím že sa mužovi podari niečo nájsť..

sasanka605
28. aug 2021

@loginexistuje priznám sa, ze toto si nepamätám ze by bolo na tom papieri ked som to vypisovala. Teraz som pozrela a ano mate pravdu.

mogaa
29. aug 2021

@zuzans258 koľko rokov majú deti? ak si ty na materskej vieš poberať ty matersku(aj keď len vo výške RP) a muž môže poberať prídavok na druhé dieťa.....všetko záleží ako staré deti máš...prípadne nech nech ostane na rodičovskej a ty ak máš nárok na podporu tak UP a podpora....

zuzans258
autor
29. aug 2021

@mogaa dcéra ma 2 a malé sa narodi v decembri

mogaa
29. aug 2021

@zuzans258 no buď do tretieho roku pokračuj v poberaní RP na staršie dieťa a až neskôr prejdeš na RP s mladším alebo rodičovský prepísať na muža a ty so starším budeš oficiálne na MD a budeš poberať tých 270eur...

mogaa
29. aug 2021

@zuzans258 samozrjeme tá druhá možnosť sa bude dať len po dobu "materskej"....súbežne poberať materskú a RP sa dá, ale súbežne poberať 2 RP nie....

mogaa
29. aug 2021

@zuzans258 ale ešte si to prever, baby ma určite ak sa mýlim opravia...

lusyc
29. aug 2021

A nemôže ísť manžel na materskú s mladším dieťaťom? Nemá nárok? A ty potom na rodičovskú s mladším po mužovej materskej.

zuzans258
autor
29. aug 2021

@lusyc
@mogaa ste zlaté dievčatá...ale na toto my nárok nemáme..lebo ja som s mladším už nárok na Materské nemala ....a keďže muž je bez práce rok, tiež už nema nárok....

lusyc
29. aug 2021

Tak už ozaj ostať na vyššom rodicaku do troch rokov staršieho, potom ísť na nižší rodičak s mladším, prídavky na obe deti po tych 25€, príspevok na starostlivosť nejakych 45 € na 6 týždňov, pôrodné a dobrú prácu pre manžela s daňovými bonusmi na deti. Držím palce.