Prídavky na dieťa

evitka83
1. dec 2014

Ahojte, chcela by som sa len uistit, ci mam kompletne info ohladom prispevkov na dieta. Pri narodeni sa vyplaca prispevok na dieta pri narodeni dietata, materska 34 tyzdnov, prispevok na dieta nejakych 25 eur a po materskej rodicovsky prispevok. Zabudla som este na nieco? Dakujem

xfenix
1. dec 2014

no myslim ze ten prispevok na dieta je az pri rodicovskom prispevku, nie pocas materskej..

majusqa77
1. dec 2014

jeden z rodicov dietata pokial ma aktivny prijem, tak si moze uplatnit danovy bonus

vevericka124
1. dec 2014

@evitka83 pridavok na dieta 23,52 E
ak nemas matersku tak rodicovsky prispevok 203,20 (ak mas matersku tak rodicak az po skonceni materskej)
prispevok pri narodeni, vyplateny az po doziti 28 dni dietata 829,86 Eur.
ak je to prve dieta tak toto je vsetko

jasminet
1. dec 2014

prispevok pri narodeni 150+670€, materska, pridavky na dieta (24€), rodicak, danovy bonus si uplat. pravdepodobne otec dietata

evitka83
autor
1. dec 2014

Ja som si tiez myslela, ze prispevok na dieta tych 24 eur je az od rodicaku, ale pani mi povedala, ze od narodenia, aj som vypisovala tlacivo, ze ziadam od datumu narodenia malej, tak neviem...

olifcek
1. dec 2014

pridavky na dieta su od narodenia

kamilecka
15. júl 2015

Ahojte, neviete mi poradit, co mi vsetko treba ak chcem, aby mi prispevok posielali na iny ucet ako doteraz? Hladala so na googli, aj som chcela niekde zavolat,ale vyhodi mi zoznam mien z ktorych nemam sajn komu presne mam volat.

alenah31
15. júl 2015

@kamilecka nestačí zavolať - musíš to vybaviť písomne. Pokiaľ chceš, aby ti rodinné prídavky či rodičovský príspevok chodil na iný účet než na aký ti chodí teraz musíš ísť na ÚPSVaR, ktorá tieto dávky vypláca a vypísať tlačivo Hlásenie o zmene - napíšeš tam svoje údaje, zmenu účtu a odkedy chceš, aby zmena bola vykonaná.

kamilecka
15. júl 2015

@alenah31 Ano viem, ze tam musim ist,len ci mi treba aj nejake kopie uctu alebo nieco take 🙂

alenah31
15. júl 2015

@kamilecka nie, č. účtu vypisuješ priamo do tlačiva - tým, že ho podpisuješ odobruješ všetky údaje, ak sa pomýliš....ide to na tvoje triko😀