Prídavky a príspevky na dieťa pre mamičku študentku

ladyniki
25. sep 2012

Ahojte, čakám teraz prvé dieťatko, pred tým som do prace nechodila a nie som ani na úrade práce, lebo som ešte študentka. Prosím viete mi niektorá poradiť čo ako budem dostávať od materskej až po rodičovský príspevok? Lebo to čo mi hovorili na urade som veľmi nepochopila všetko mi to vysvetľavala dokopy a všetko naraz, teraz z toho neviem vobec nič.... Bol niekto v takej istej situácií a mohol by mi poradiť?

liz_lemon
25. sep 2012

@ladyniki materske dostavat urcite nebudes, po narodeni dietata budes dostavat rodicovsky prispevok ( pre r. 2013 199,60)+ rodinne pridavky (pre rok 2013 23,10), a mas samozrejme narok na prispevok pri narodeni dietata (151,37) + priplatok k tomuto prispevku (679,49)
otec dietata, ak pracuje, si moze uplatnit danovy bonus (21,03)
a to je tak vsetko

ladyniki
autor
25. sep 2012

Otec dieťaťa... Dajme tomu, že ten si neuplatní nič... a čo teda všetko potrebujem vybaviť? Teda ja materskú nebudem vôbec dostávať?

liz_lemon
25. sep 2012

@ladyniki nie, na materske ma narok zena, ak bola nemocensky poistena min. 270 dni pred porodom, a to sa da jedine, ak si zamestnana, resp. ak si platis dobrovolne nemocenske poistenie
takze dr. ti da papier Ziadost o materske, ktoru ty zanesies do socialnej poistovne, nasledne ti pride rozhodnutie, ze nemas narok, a na zaklade toho rozhodnutia si pojdes po porode vybavit rodicovsky prispevok na UPSVAR + si tam vybavis aj rodinne pridavky + prispevok pri narodeni+priplatok
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat... tu su potrebne tlaciva, ale maju ich aj na matrike a UPSVAR

siposova
25. sep 2012

no tak ja som študentka tiež , od včera som oficiálne na materskej dovolenke 🙂 , ten papier čo mi dal dr. žiadosť o materskú som bola dneska zaniesť na sociálku tam som len podala ten papier ona podla neho videla že som ešte študentka tak automaticky mi vydala papier že nemám nárok na materskú ... ten si odložíš a ked porodíš a pojdeš vybavovať maličkemu/ maličkej rodný list a podobne veci aj s tymi pridavkami a príspevkami tak ten papier tam zobereš a oni ti podla toho daju tých 199 eur .... plus všetky tie ostatné príspevky načo budeme mať nárok 🙂
ale neboj neni si sama s tohoto celeho dilino , ja tomu tiež vobec nerozumiem vobec neviem jaké tlačiva si mam všetky pozoháňať ....lebo tuto co dala @liz_lemon ten link tak vobec tma envime najsť to čo by som potrebovala tak keby sa tu nasla nejaka dobrá mamička a poslala mi sem presne link s tými všetkými tlačivami čo si mam vytlačiť tak by som bola velmi velmi vdačná 🙂

liz_lemon
25. sep 2012

@siposova ktore tlacivo tam nie je? ved su tam vsetky... a vsetky tlaciva maju na UPSVAR, tak si staci ist zobrat

siposova
25. sep 2012

@liz_lemon no dneska som tam bola a zabudla som úplne na to .... no ved na ten rodičovky prispevok je ktoré to tlačivo :D sak ja som s tohto váždny debil ... :D :D :D ...v živote som nič enbola vybavovať na uradoch nikde dneska prvy krat aj to len an socialke :D

liz_lemon
25. sep 2012

@siposova ved je tam jasne napisane: Ziadost o rodicovsky prispevok, musis kliknut na tu cervenu ikonku

siposova
25. sep 2012

@liz_lemon nooo to som našla 🙂 idem skúsiť hladať ostané 🙂) dakujem ti ;)

siposova
25. sep 2012

no a dalšie už nevííím najsť :D ani ked som to napisala hore do vyhladávača , ani žiadosť o rodinné prídavky ani nárok na prispevok pri narodeni dietata plus priplatok

siposova
25. sep 2012

@liz_lemon toto tlačivo je dobré??? žiadosť o prídavok na dieťa ? možem si toto stiahnuť prosím ťa ?
http://www.upsvar-br.sk/docs/ziadost_o_pridavok...

liz_lemon
25. sep 2012

@siposova je, ale v tom linku so som dala, su komplet vsetky

ladyniki
autor
25. sep 2012

bábiky moje ak som to správne pochopila tak mi treba vyplniť tlačivá: žiadosť o príspevok na dieťa, žiadosť o prídavok na dieťa a žiadosť o rodičovský príspevok... Len tieto tri? 😉

liz_lemon
25. sep 2012

@ladyniki ziadosti musia byt 4 ks:
ziadost o rodicovsky prispevok
ziadost o pridavok na dieta
ziadost o prispevok pri narodeni dietata
ziadost o priplatok k prispevku pri narodeni dietata

ladyniki
autor
25. sep 2012

ale tá žiadosť o prídavok na dieťa tam nie je... 😒 ☹

ladyniki
autor
25. sep 2012

teda prepáč tá žiadosť o prídavok pri narodení dieťaťa tam nie je alebo to už je zahrnuté v tej žiadosti na príspevok pri narodení dieťaťa?

liz_lemon
26. sep 2012

@ladyniki ten obrazok si nevsimaj 🙂

ladyniki
autor
27. sep 2012

dAKUJEM TI KRáSNE 🙂