Predĺžili vám rodičovský kvôli alergii na kravské mlieko?

24. máj 2023

Dobrý deň, viem že si teraz podmienky sú prísne, navštevujeme gastro a alergologiu od 6 mesiaca ma Neocate ….bude mat 3 roky a prejavy sú rovnaké - zihlavka, hnačky , máte skúsenosť ze s touto diagnózou a predĺžením rodičovského príspevku ? Nechcem byt s ňou doma do 6 rokov no aspoň jeden rok by jej pomohol

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sajmonka_1216
24. máj 2023

určite nie

deti95060810
24. máj 2023

záleží od lekárky ktorá bude dávať stanovisko k tvojej žiadosti...
poznám 2 prípady kedy maminky dostali predl. rodičák z dôvodu častých resp. chorôb...

danielahamar
24. máj 2023

môj bude mať 3roky v decem. a veruže rozmýšlam, ale môj má každé 2týždne aj infekty horných dýchacích ciest, nemyslím, že len skrz abkm by dali.

kacena4
24. máj 2023

nie, a v com by jej ten 1 rok pomohol? co sa týka zdravotného stavu?? nechapem...

jaga18
24. máj 2023

Keď som si ja vybavovala, tak podmienka bola 8 x resp ochorenie liečené ATB plus 2x hospitalizácia s resp ochorením za rok. My sme to spĺňali a schválili mi ho. Správu mi písala obvodná a aj imunolog. Alergiu na bkm nebrali vtedy do úvahy ( mal aj tú)

danielahamar
24. máj 2023

@jaga18 že 8x😲 a hospitalizácia to sú teda podmienky. Našťastie ja to dávam doma, ale keby nemáme inhalátor tak asi nedám. So stredným som bola do 6r doma, za 6rokov iba raz hospitalizovaný

jaga18
24. máj 2023

@danielahamar inak pocula som, že je to na každom pracovisku iné, všetko záleží od konkrétneho posunkového dr vraj. Ale či je to pravda netuším

monika07142019
24. máj 2023

Ja osobne si tiež myslím, že veľa záleží od posudkového,, a zato že to skúsiš nedáš nič,,

janetinka27
24. máj 2023

Ahoj, je tu priamo na abkm slupinka, skus sa opytat tam,.podobnu otazku som tam postrehla