Predĺžia mi rodičovský, keď syn nerozpráva a je hyperaktívny?

wiki20
5. nov 2015

Mam taky problem. Maly mi nastupil do skolky (2r 9m) nerozprava , je hyperaktivny, v skolke agresivny, pokusal dve deti, hadzal sa o zem. Tak nam poradili aby sme prerusili dochadzku a vyhladali psychologa. Boli sme a ta do spravy napisala ze intelektovo zaostava 1 rok, rozvoj expresivnej reci zaostava 1,5 roka a ze nezvladne pobyt v MS a je vhodne aby malo predlzenu starostlivost. Nat sme sli ku neuologicke a diagnozy su 1. Porucha expresivnej zlozky reci 2. Instabilita dietata 3. Susp. Pervazivna vyvojova porucha... Mne v january konci materska a som sama na maleho nemozem zit s 70 eur na mesiac. Tak ci by mi na zaklade tychto papierov predlzili alebo to nieje dostacujuce. Skolku nezvladne. Bol tam 2 tyzdne a strasne zle to zvladal.

bonaqa2013
5. nov 2015

Takže už aj začni vybavovať predĺženú RD. Najvyšší čas. Mňa nato upozornil lekár, že na ÚPSVAR majú nato niekoľko týždňov. Takže choď na ÚPSVAR, vypýtaj si tlačivo, zanes detskej lekárke - ona vyplní, doložíš správy od lekárov čo máš - psychológ, neurológ a zanesieš na ÚPSVAR. Šance máš veľké, že predĺžia RD. Dôležíté sú správy od lekárov.

andrejka1974
5. nov 2015

@wiki20 ano poziadaj o predlzeny rodicovsky prispevok,ale ziadat o neho mozes len mesiac pred ukoncenim rodicovskej dovolenky

wiki20
autor
5. nov 2015

@bonaqa2013 a treba aj papier od riaditelky skolky?

karolinka2010
5. nov 2015

Predĺžia ti,ten papier od riaditelky neviem,ale ja by som ho tam dolozila. Wiky20 ma pravdu,ziadost sa podava mesiac pred ukoncenim rodicaku,mna takto prehnali,a ziadost mi doktorka musela vypisovat dvakrat,lebo datum nesmie byt prepisany

wiki20
autor
5. nov 2015

@karolinka2010 ale mozem aj skor? Ze napr podat bud tyzden?

karolinka2010
5. nov 2015

Podat mozes,ale aby ta neotocili,ze ten mesiac predtym ako skoncis rodicak. Lebo mna tak naozaj otocili,a mohla som letet za lekarkou kvoli potvrdeniu znova,skoro ma buchlo.

karolinka2010
5. nov 2015

@wiki20 ale zasa mozno to teraz nebude taky problem,lebo ide december,a to viem,ze vtedy kvoli sviatkom vybavuju aj dopredu,skus,dufam ze ti to vyjde

wiki20
autor
5. nov 2015

@karolinka2010 dakujem ja zajtra skocim na socialku po papiere a opytam sa ze kedy to mam podat

bonaqa2013
5. nov 2015

@wiki20 podať? Čím skôr. Mne lekár povedal, aby som začala vybavovať 3 mesiace pred ukončením RD. ak ešte pracuješ resp. ti držia miesto, musíš aj tam napísať - do skončenia RD.

lucif1
23. nov 2015

@andrejka1974 rada by som sa ťa opýtala...ako si písala že je možné požiadať o predĺžený rodičák mesiac pred ukončením....ako je to aj má syn 4 roky, matka zamestnaná a teraz sa prejavili zdrav. problémy. Zo škôlky ho chcú vyradiť, odporúčajú psychológa. Malinký nerozpráva a pokakáva sa v škôlke aj doma. je možné sa vrátiť na rodičák ak schvália aj platený? Ako to berú keď som teraz zamestnaná? a keby ho predĺžili ostala by som doma. Ďakujem

andrejka1974
24. nov 2015

@lucif1 na toto ti neviem odpovedat ale skus sa spytat uradnikov a popri tom mozes aj pracovat

myya
24. nov 2015

predlžia ti ho určite no iba na jeden rok a ty budeš musieť po roku ísť zasa ku lekárom aby ti dali vyjadrenie či je súci do škôlky. No poradím ti ešte nedaj si od lekárov napísať že malí je zaostalí a má neakú poruchu. Deti to zvyknú dobehnúť dokým idú do školy. Ak ti to tam napíšu tak sa toho ani v škole nezbavýte a všetci ho budú brať ako menej cenného. Za ten rok čo s ním budeš doma skús navštíviť ešte pár krát psychologa aby ho vedel lepšie odhadnúť. Dieťa sa zvykne predvádzať pred cudzími ludmi a jedna návšteva u psychologa čo si bola mu podla mna nestačí si urobiť na dieťa ten správny pohlad. A s tých diagnoz si nič nerob niekedy to lekári napíšu a za rok je to úplne inak a dieťa dozreje. už aj tak išiel do škôlky skôr ako mal a v tomto veku vela detí nerozpráva lebo niesu nútené.

velkacica
24. nov 2015

decku zjavne chýba sila, ktorá by ho umravnila. Žiadne papiere, psychoši, štátne dávky (za nič), ale pár mužných faciek by problém vyriešilo!

wieruska1
24. nov 2015

@velkacica to urcite .. par faciek predsa vylieci kazdy problem od hyperaktivity, agresie a "zaostalosti" az po rakovinu... Kam sa na ne hrabe citronova voda a medicina

libka1
29. nov 2015

@velkacica ty si tiez vyrastal bez otca asi. Par muznych faciek ti ocividne chyba co tak sledukem tvoje prispevky 😜