Predĺžený rodičovský príspevok zo zdravotných dôvodov

23. apr 2024

Dobry den, ked ste podavali ziadost o predlzeny rodicovsky prispevok zo zdrabvotnych dovodov dietata, ake stare mozu byt lekarske spravy? Ja som teraz na podpore v nezamestnani, tak o predlzeny prispevok budem ziadat po skonceni podpory v nezamestnanosti. Tak lekarske spravy vtedy budu mat uz par mesiacov.

domka222
23. apr 2024

Max 6 mesiacov

tecko28
23. apr 2024

Treba mat vsak velmi vazne dovody, velmi vela mamiciek ma zaujem, tak to teraz posudzuju dost prisne, ja som mala odporucanie od 5 odbonikov a neschalili mi to.

mamickalisticka
23. apr 2024

@tecko28 ale deje sa aj to, že si to niekto vie vybaviť podpultovo. 🙄😠

autor
23. apr 2024

@tecko28 Este niekedy vraj pomoze odvolanie

autor
23. apr 2024

@mamickalisticka Toto si myslia mamicky zdravych deti, ktore este aj choroby zavidia. A ja velmi pochybujem, ze na zdrave dieta schvalia predlzeny rodicak. Lekar by urcite po znamosti nenapisal diagnozu, ved by ho to mohlo aj miesto stat. A posudkovy lekar detto.

alickapusinka
23. apr 2024

Mám kamarátku-kolegyňu ktorá ma dcérku onkologickú pacientku a nedali jej hoci dcéra chodí do kolektívu musí chodiť ešte na ambulantnú chemoterapiu. Takže asi tak.

mamickalisticka
23. apr 2024

Tak mám jednu mamičku v okolí, ktorá ho dostala a malý chodí do škôlky už od dva a pol roka a je to normálny zdravý chlapec, len býva chorý z tej škôlky. Preto som to napísala. Že toto absolútne nie je fer, že mama, ktorá ma naozaj choré dieťa a potrebuje byť doma na predĺženom a dostávať peniaze, lebo sa nemôže zamestnať ho nedostane a tá ktorá má normalne dieťa, ho dostane, lebo si vie vybaviť.

tecko28
23. apr 2024

Odvolanie neexistuje,treba to nanovo podať.

zuzu1986
23. apr 2024

@mamickalisticka ved to nás inhalovany,alergie,ekzémy,porucha bunkovej imunity a neschválili ani po odvolaní.ale viem o maminach čo majú sem tam soplik a maju,alebo minimum ekzem ale boli osobne pri posudzovaní

zuzu1986
23. apr 2024

Niekedy ,no nam nepomohlo ani odvolanie

danielahamar
23. apr 2024

@tecko28 zle píšeš, jasne, ze odvolanie existuje, odvalavas sa na zamietnutie rodičovského a tam prikladá nové správy od mudr. A ty ako mama píšeš sprievodný text k odvolaniu.

danielahamar
23. apr 2024

Správy pol roka staré, môjmu schválili až po odvolaní. A pol roka spätne vieš máš nárok, ale keďže aj na podpore, tak asi nie.