Predĺžený rodičovský príspevok a maródka matky

katarinnna
5. mar 2016

Ahojte dievcata, neviete mi nahodou poradit? Od septembra ako chodi dcerka do skolky, tak byva kazdu chvilu chora, my s MM uz mame dovolenky vycerpane, a nakolko som tehotna, tak sa musim hodit uz na PN ja, aby som s nou mohla ostat od pondelka doma... jedna sa mi ale o to, ze chcem poziadat o predl.rod.prispevok, len ci mozem byt na PN ked ho budem ziadat a ak ho schvalia tak pocas mojej PN poberat... v auguste mam termin... dakujem a zaroven prosim o rady :-*

loginexistuje
5. mar 2016

To ze dieta byva chore v skolke nie je dovod ma predlzenie rd

jaja102
5. mar 2016

Sa mi zda,ze mozes poberat subezne PN,aj rodicak...ale radsej pockaj,kym sa ti vyjadri este niekto kompetentny...
@loginexistuje
Snáď vie mamička,že tomu predchadza vela testov na imunitne vysetrenia a podobne a ze aj tak jej to schvalit nemusia,len to chcela napisat v skratke...

katarinnna
autor
5. mar 2016

@loginexistuje
@jaja102 viem.dievcata, ze to nie je take jednoduche, ale sa mi jednalo o to, ci mozem byt aj na PN popri tom, alebo by som si radsej neplat.volno alebo co vzala ...

bosoriak
5. mar 2016

@katarinnna Tak ak ta lekar uzna PN, tak nevidim jeden dovod, preco by si mala ist na neplatene volno len kvoli ziadosti o predlzenie rodicovskej dovolenky. Ani nemozes, proste ak si PN, tak si PN a mas dodrziavat liecebny rezim a vsetko co s tym suvisi.

bosoriak
5. mar 2016

@katarinnna Ak si teda nemyslela OCR, lebo to sa pouziva v pripade, ze je dieta chore a ty sa o neho musis starat.

loginexistuje
5. mar 2016

@katarinnna neplatene volno ani neuvazuj ... si chces pokazit materske a nasledne davky pripadne....

ak by ti to aj schvalili ... ale to ti hovorim otvorene bezna chorobnost zo skolky nestaci tam by musel byt minimalne imunodeficient potvrdeny imunologom a krvnymi testami v dlhodobej liecbe... aj to neni iste ze by schvalili na tu jednu diagnozu...

tak tam sa da ze RP pobera manzel a ty si na PN (nemala by si poberat PN suvisle cely mesiac ako poberas RP) ale ak uz nastupis na matersku tak ti to bude aj tak na dve veci....

Nechapem preco to chces natolko komplikovat a nejdes teda radsej na PN ty, resp. lepsie riesenie z pohladu penazi je OCR .. aj tak ides na materske cize zamestnavatel to uz aj tak musi riesit ze odides...

katarinnna
autor
5. mar 2016

@loginexistuje ja len kvoli tomu, ze ja mam.na zmluvu minimalku, takze budem.dostavat PN ani.nie 200 eur, robim len 140 hod/mesiac... preto mi toto napadlo... tak co mi prosim ta poradis, ja uz neviem... keby nebola krpata zase chora, tak by som este chodila do roboty par mesiacov, ale takto to nejde, lebo mi nemaju ako pokryt ten bud.tyzden_dva max.ako bude teraz doma, vies...

katarinnna
autor
5. mar 2016

@loginexistuje no a OCR keby som bola, tak potom mi nevyjde PN.. lebo posledne 3 mesiace pred nastupom na PN nesmiem byt OCR...

loginexistuje
5. mar 2016

@katarinnna teraz pozeram ze dieta este nema ani tri roky ... tak potom to ze uplne nechapem preco to chces takto riesit .... jednak je narok len od troch rokov .. ved teraz este normalne poberas RP dokonca mas moznost sa aj na RD vratit od zamestnavatela...

a aj tak ti nastupom na tvoju matersku narok na RP na starsie dieta zanikne aj keby si ho mala schvaleny...

a predlzenou RD to ti urcite teda teraz neporiesis... ziadost mozes aj tak podat najskor tak o mesiac, mesiac a pol ..

normalne sa vrat na RD ak teda sa to neda riesit inak so zamestnavatelom .. ved RP stale poberas.

katarinnna
autor
5. mar 2016

@loginexistuje tak nemozem cely mesiac poberat RP aj PN? Tak to je jasne, ze radsej budem PN, ak sa aj PN potom pocita do tych 270 dni z ktorych sa pocita materska...

loginexistuje
5. mar 2016

@katarinnna ano mozes ... poberat PN a rodicak ... normalne do troch rokov veku dietata resp. do nastupu na matersku potom ti narok na RP zanikne.

Preco chces vlastne ziadat o predlzenu RP?

jaja102
5. mar 2016

Tebe sa jedna o to,zze mala bude mat o 2 mesiace 3 roky,co potom...ja riesim teraz tuto istu situaciu..maly mal min.tyzden 3 roky ja mam v july termin,v skolke bol cca 3 tyzdne od januara,zvysnych 6 tyzdnov na striedacku doma,chory...ja mam ist od pondelka robit,piziadala som si o predlzeny rodicovsky,maly je aj imunodeficientny,+ nejake ine diagnozy ale tiez cakam a pochybujem,ze schvalia..ak by to takto malo byt dalej,pojdem na rizikove a budem s nim doma,a tiez si nie som ista,ci mozem mat PN a subezne aj predlzeny rodicak...

katarinnna
autor
5. mar 2016

@loginexistuje ja som chcela pokryt tie mesiace.co bude mat dcerka po 3.narodeninach a z kym dostanem matersku... pokrytdcerkadostanemod maja do augusta... aby sme mali viac eur ako 180 eur co budem mat PN............'........................................eura ko any smajaby scmtpcsjssaeeeviassmajabyakessma

loginexistuje
5. mar 2016

@katarinnna no ale na matersku nastupujes predsa v juli sest tyzdnov pred porodom. a ak sa dcera narodila v maji hoci aj prveho tak mas za maj este narok na RP a potom ide o jeden mesiac ...

ak aj podas ziadost na predlzenie tak sa to rata od troch rokov veku a maju 30 az 60 dni len na rozhodnutie ...

a mas aj nalezy od odbornych lekarov ? len od pediatra nestaci urcite.

katarinnna
autor
5. mar 2016

@loginexistuje prepac, mobil mi blbne... blbne... chcela som pokryt tie mesiace od aprila do augusta... odkedy bude mat dcerka 3 r dokedy dostanem matersku v auguste... lebo PN vyjde len cca 180 e

katarinnna
autor
5. mar 2016

@loginexistuje 23.4. Je narodena

katarinnna
autor
5. mar 2016

@loginexistuje akurat z krcneho, ved uvidim, moc si od toho neslubujem, ale vyskusat mozem, nie? Preto to idem riesit uz teraz, aby mal upsvar cas a mohli sme od maja nabehnut na prp keby to nahodou vyslo

jaja102
5. mar 2016

@katarinnna ved aj mne sa bude jednat len o 3 mesiace,kym nepojdem na matersku a neboj,ak aj rozhodnu ano,a bude to neskor ako budete mat tri,tak ti to aj spätne vyplatia.

loginexistuje
5. mar 2016

@katarinnna ved skus ... u nas umoznuju dat ziadost az ked ma dieta tri roky ... nalezy max tri mesiace stare. resp. posudky

katarinnna
autor
5. mar 2016

@jaja102 neboj sa, ty to mas istejsie, kedze mate oficialne, ze je maly imunodeficientny, ja nemam nic take.. ale tto, ze sme 2 tyzdne v skolke,2_ 3 tyzdne doma ak ma aj atb ako posle 3 mes, uziva imunoglukan dlhodono, echinaceu, vela ovocia.. aj tak je to prd platne :(

veronikaszabova
5. mar 2016

Treba podat ziadost, ked ma dieta dovrsene tri roky. Treba papiere od lekarov, musi byt zavazny zdravotny stav, nie len * je casto chora *... ktore dieta nie je?.

katarinnna
autor
5. mar 2016

@veronikaszabova ano, ja viem , ze deti su casto chore, ale ked kazdy mesiac skonci na atb lebo nic okrem toho jej nezaberie, tak sa mi to nezda len tak :(

veronikaszabova
5. mar 2016

@katarinnna kamoska ma dceru, ktorej vybrali oblicku, ked mala 1,5...Predlzeny plateny RP jej neuznali, lebo behom posledneho pol roka pred poziadanim nebola hospitalizovana v nemocnici... takze oochybujem, ze pre takuto chorobnost ho predlzia...
ved sa vam jedna len o par mesiacov. Zbytocne to budete riesit, ved si ju nechajte doma a hotovo

katarinnna
autor
5. mar 2016

@veronikaszabova no to je aky system, chory -) a odvolali sa??? Ja by som sa v takom vaznom pripade len tak odbit nenechala! :(

jaja102
6. mar 2016

@katarinnna
@veronikaszabova zalezi od posudkoveho lekara...by ste sa cudovali,na zaklade akych "blbosti" to pouznavali niektorym detom v mojom okoli...☹.treba skusit,za to nik nič neda...

lucinddas
6. mar 2016

@katarinnna kludne mozes byt na RD aj na PN, ja som tak bolo cca 3 mesiace.

katarinnna
autor
14. mar 2016

@lucinddas
@lucinddas a vsetko v pohode? Nemusela si potom nic vracat? 🙂 takze dva mesiace mozem byt na RD aj PN sucasne? Potom uz len na PN do augusta ...

lucinddas
14. mar 2016

@katarinnna kedze som popri RD dovolenke pracovala cca 7 mes. potom som isla na PNku. Nic som nevracala, v pohode mi PNku vyplatili.