Predĺžený rodičovský príspevok

janulka__87
6. nov 2023

Ahojte. Teraz v oktobri som si podala ziadost o predlzeny rodicovsky prispevok. Dcera ma vyvinovu dysfaziu- poruchu reci s poruzumenim. Ma 3, 5 roka. Chodi do skolky na 4 hodiny. K ziadosti som pridala vysetrenia z neurologie, od logopedicky, psychologicky a zo specialno pedagogickeho centra. Vysetrenie z psychiatrie nemam, tam som objednana az v decembri. Keby mi to neuznali tak sa odvolam a prilozim tam spravu z psychiatrickeho vysetrenia. Chcem sa spytat ci mate s tym niekto skusenost? Ci by mi to mohli uznat aj bez psychiatrickeho vysetrenia? Dakujem.

1mina
7. nov 2023

vacsinou treba dokladat aj od psychiatria, ale uz som pocula ze schvalili aj bez, ale hrozne vela zaleti v ktorom kraji ziadate. Su doktori ktory neschvaluju pomaly na nic, zrovna piatok som sa bavila s dvoma maminami z CVI obe maju od psychiatra potrvdeny autizmus a obom zamietli. Ja idem riesit to iste akurat ze od klinickej psychologicky, neurologicky, klinickej logopedicky ma autizmus a od psychiatra NKS a ADHD. Tak sa tiez bojim ci mi to prejde. K tomu plienkovany aj neverbalny, porozumenie slabunke ale tu im na uradoch ocividne pridu vsetci dostatocne zdravy. Ale samozrejme treba riesit odvolania, ja uz som tiez nachystana ze sa zrejme budem musiet odvolavat, kedze babam kusok od mojho bydliska neschvalili, potom dolozite pripadne spravu k odvolania od psychiatra myslim ze sa to moze aj tak dokladat co mate nove vybavene.

janulka__87
autor
7. nov 2023

@1mina No tak uvidim. My smez Trencina

1mina
7. nov 2023

@janulka__87 ano no zrovna tieto dve maminy co som sa s nimi piatok bavila, sa odvolavaju cez konisariat pre zdrav. Znevyhodnenych, obe mali autizmus od psychiatra a neuznali im v Tn...my sme ilava a bojim sa ze nas sudi ta ista dr....toto je fakt na hlavu