Predĺžený rodičovský kvôli neprijatiu do škôlky

25. máj 2023

Dobrý deň, ked mi nezobrali dieťa do spádovej škôlky ktore ma až v októbri 3 rokov budú mi vyplácať predlzeny rodičovský od októbra ? Alebo v čase podania prihlášky musí už mat 3 roky Ďakujem za odpoved

nelca0510
25. máj 2023

A to už vieš,že ti dieťa neprijali do spádovej škôlky? Ani keď podas odvolanie?

ivka21
25. máj 2023

U nás to funguje tak ze sa dava prihláška skôr ako ma 2 roky a keď ich dosiahne vtedy nastúpi. Npr. Ja mam synčeka 28 máj, keď podám teraz 2023 vezmú mi ho už v máji 2024 keď dosiahne 3 roky.

autor
25. máj 2023

@nelca0510 áno už mame stanovisko …nebudem podávať odvolanie ….pýtala som sa niečo iné

mamina7070
25. máj 2023

ano za oktober mas normalny RP vyplacany v novembri a za november uz ten predlzeny vyplacany do juna

autor
25. máj 2023

@mamina7070 ďakujem za odpoved

belllinka
25. máj 2023

A to už je vážne táto blbosť schválená??

veronikaszabova
25. máj 2023

@belllinka bojim sa,.ze ano 🤦

janinah
25. máj 2023

To zas bude špekulantov....kde boli doteraz tie deti,ktorým sa neušli miesto v školke? asi sa bezprízorne túlali po ulici,kým boli rodičia v práci....jaj,ahááá,teraz mi došlo,však ono to idú VOĽBY...

dada0902
25. máj 2023

Tu bude veľa závisti radšej by ste sa baby nemali na túto tému vôbec pýtať

janinah
25. máj 2023

@dada0902 ak budeš mať 60+ a z posledných síl makať v robote,súčasne riešiť lekárov,aby si sa dožila dákeho dôchodku / o sume radšej pomlčím/ a dookola uvidíš vysmieté mladé ženy sedieť doma na zadku,lebo "môžu" vďaka politike tohto štátu,tak nie,nebudeš závidieť,budeš totálne nasratá kam to speje a ako nekonečne budú zadlžené ešte aj naše vnúčatá...finančná politika štátu dolu vodou a potom to tu vyzerá ako vyzerá...

dada0902
25. máj 2023

@janinah s tým počítam ze budem makať do vyše 60 a mozno aj 70 a mozno ma aj hore nohami odtiaľ odvlecu dovtedy ale sa poschvaľuje porobi toľko veci ze až a za to tu nebudem závidieť ľuďom
Určite budú aj špekulovať podaktore no nie všetky budú také ze to budu chcieť využiť teraz je iná doba a je dobre ze sa ide takto pomôcť treba kukať aj na poslancov ty si hrabu neskutočne prachy tak nech dajú aj druhý keď deti nevezmu do škôlok

iwesska
25. máj 2023

@dada0902 Pomoct by sa malo zamestnavatelom,aby mali motivaciu zamestnat matky po RD. Tymto sa co konkretne vyriesi? Miesta viac v skolkach nebude a zeny sa nadalej nebudu vediet/moct/chciet zamestnat. Vsak tu to jasne vidis - nebude podavat odvolanie,ked dostane peniaze🤷‍♀️ Kym nebol rodicak,tak odvolanie sme podavali vsetky,ktorym deti neprijali.

queen_mary
25. máj 2023

@janinah presne. Dochodcovia pomaly almuznu dostavaju a matky budu sedet roky s deckami doma a dostavat 500 eur za to. Chore.

mladena
25. máj 2023

radšej keby investovali do znovuvybudovania škôlok, niekedy naše mamy 80-90 roky ani neuvažovali nad tým, na každom sídlisku jedna škôlka, detí kopec, nikto neriešil, ekonomika fungovala, postupne sa všetko len zosúkromnilo, len peniaze pýtať za škôlku, sociálne úrady extrémne zaťažené nezmyslami, ktoré celé roky ako tak fungovali a teraz ich tu z mesiaca na mesiac mení vymýšľa táto narušená skorumpovaná vláda. Dôchodky nám má navrhovať automat? Choreé. Prepáčte, viem že neodpovedám na to čo sa autorka pýta.

floki1994
25. máj 2023

Ach bože tak to zas vsetky moje kolegyne si potiahnu rodičak nie do 3 rokov ale dlhšie...radost pre zamestnavatela a aj pre nas v time ...

lulu8491
25. máj 2023

@floki1994 ja som to práveže pochopila tak, že tie ženy sa majú normálne vrátiť do práce a "predĺžený" rodičovský má byť použitý na doplatenie súkromnej škôlky (keďže im dieťa nevzali do spádovej škôlky)

lenocka2222
25. máj 2023

@lulu8491 spravne ste to pochopili. Ono to je aj tak myslene, ze sa zena vrati do prace a ten rodicak co bude dostavat by mal byt pouzity na zaplatenie sukromnej skolky

lulu8491
25. máj 2023

@lenocka2222 vďaka za ozrejmenie. Očividne mnohé ženy nepochopili a myslia si, ako od.bu systém 🤦‍♀️(vo fóre sa postupne objavujú ďalšie a ďalšie takéto otázky)

floki1994
25. máj 2023

@lulu8491 ja by som bola len a len rada keby to tak bolo...ale pochybujem ze bude 😑 urcite si cesticku pomimo najdu

mladena
25. máj 2023

@lulu8491 prečo to nenazvú príspevkom na súkromnú škôlku? Ak má žena predlženy rodičovsky vo výške rodičovského prečo by sa teda mala vrátiť do práce? Tomu nerozumiem.

hanaxxx
25. máj 2023

@mladena aby nestratila pracu, aby sa mohla realizovat, aby dieta bolo v kolektive, tak rychlo mi napadli tieto dovody

anonymous87
25. máj 2023

@lulu8491
@lenocka2222 no neviem dievcata, tu sa nic o prispevku na sukromnu skolku nepise 🤷‍♀️
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview...

mladena
25. máj 2023

@hanaxxx ale to sú jej súkromné dôvody pre ktoré sa môže rozhodnúť alebo aj nemusí, to môže aj do troch rokov dieťaťa predsa, podľa toho dodatku čo skopírovala
@anonymous87 je napísané že ak sa dieťa nepodarí prijať do škôlky vzniká predĺženie.

anonymous87
25. máj 2023

@mladena ano, ale nie ze predlzeny rodicak bude ako prispevok na sukromnu skolku. Dieta moze byt aj doma s matkou a ta po dobu 10m bude dostavat 470€… ja tomu tak rozumiem. Budem velmi rada ak sa mylim 🙏 lebo toto je uz nonsens 😂

zuzana76
25. máj 2023

@dada0902 ale toot nie je zavidenie, toto je populizmus a rozflakanie nasich penazi

zuzana76
25. máj 2023

@lulu8491 tak nech to nazyvaju dotacia na skolku a nie predlzene poberanie rodicovskeho prispevku

mladena
25. máj 2023

@anonymous87 áno, vieš nechcem pôsobiť závistlivo, ja by som ženám dopriala ale kľudne napríklad ten príspevok na škôlku to chápem, len človeka zamrzí že napríklad pracujem nonstop kopec rokov a žiadna podpora pre takýchto ľudí proste neexistuje, akoby oni boli tí čo sú záťažou pre sociálny systém, pritom dnešná doba sa zhoršovaním životných podmienok dotýka každého. V minulosti sa napríklad takéto opatrenia mnohých aj čo mali deti netýkali, museli si nejako poradiť a je to potom nespravodlivé aj voči nim, že nie je rovnaký meter na všetkých. Plus vieme ako je štát rozkradnutý a človek už tomu celému nerozumie čo sa to tu deje, situácia do budúcnosti tak vyzerá čoraz biednejšie a nie lepšie

anonymous87
25. máj 2023

@mladena tiez nechapem z coho to chce stat davat. Namiesto toho, aby zeny motivovali vratit sa do prace, tak oni ich podporuju aby sedeli doma na riti.
A skor ako ma niekto obvini zo zavisti. Mam doma 3 rocneho. Cakame ci ho do skolky vezmu alebo nie. Cize sa ma to tyka. Ale aj tak si myslim, ze je to chlopotina na entu a neriesi to situaciu zo skolkami

belllinka
25. máj 2023

@zuzana76 nie je to žiadna dotácia na súkromnú škôlku, môžu sedieť doma aj s deckom

iwesska
25. máj 2023

@mladena Presne,o nas sa nikto nestaral,ci mame/nemame deti kde dat,ked boli deti male. Skoncil rodicak 199e a chod sa past. Teraz maju rodicak skoro 400e a aj tak je to stale malo a treba ho predlzovat a zvysovat kazdorocne idealne do konca povinnej skolskej dochadzky🙄A my budeme odovzdavat polovicu vyplaty na dane🤦‍♀️