Predĺžený rodičovský a škôlka

15. aug 2022

Kvôli zlému zdravotnému stavu syna ktorý mu nedovoľoval ist do kolektívu, som požiadala o predĺžený platený rodičovský prispevok, ktorý by sme mali poberať do novembra. V septembri ale uz pojde do skolky. Treba odhlásiť ten rodičovský alebo sa to zruší automaticky alebo ako postupovať? Už asi prideme o nárok na rodicak vsak?

jarmila2010
15. aug 2022

predlzeny rodicak zo zdravotnych dovovdov mozes brat ,az do 6r dietata (ak ti ho odsuhlasia) a dieta moze sucasne chodit do skolky...a ty mozes aj pracovat

autor
15. aug 2022

@jarmila2010 ale v papieroch bolo písané že vyslovene kvôli diagnóze nemoze ist do skolky, teraz keď tam zrazu pojde, nebude to teda vadiť? A treba to aj nahlásiť?

jarmila2010
15. aug 2022

ved si zavolaj na urad a spytaj sa na podmienky...ale co ja viem,tak to takto plati stale

autor
15. aug 2022

@jarmila2010 veď to mi prišlo na Slovensko divne, že by dávali peniaze aj naďalej len tak. No asi bude lepšie keď si tam aj zavolam pre istotu ale zatiaľ velmi pekne dakujem, som prekvapena ak je to teda naozaj tak

zuzuliennka1
15. aug 2022

preco by to vadilo? ved existuju napr. aj specialne skolky.
rodicak ti schvalili na zaklade zdravot. stavu dietata, nie na zaklade toho, ci nechodi alebo chodi do skolky.
ak ho mas schvaleny do novembra, tak posledny ti pride na ucet v decembri, podla mna teda (ak nebudes ziadat este o predlzenie)
kolko ma syn rokov?

zuzuliennka1
15. aug 2022

a to nie su peniaze “len tak”, to je predlzeny prispevok na zvysene vydaje.
ja poberam na syna predlzeny rp, teraz nastupuje do skolky, budem poberat este cely buduci rok. teda on v skolke, ja poberam rodicak
bude ale v spec. skolke, teda nie na cely den a dalej chodi a bude chodit na potrebne terapie, a zaroven kedze v skolke nebude klasicky do 17, ja si ani prilis nemozem hladat robotu 9/17 napr. , max polovicny uvazok.
tie peniaze z rodicaku presne toto vykryvaju

autor
15. aug 2022

@zuzuliennka1 v decembri 6

autor
15. aug 2022

@zuzuliennka1 aha, už rozumiem. Dakujem za vysvetlenie. Tak to teda nejdem riešiť. Ale potom keď sa skončí, to už automaticky vsak?

zuzuliennka1
15. aug 2022

no pokial mam spravne info, predlzeny rp je do 6 rokov, potom sa pobera opatrovatelsky, ale ako presne to je, neviem.
syn bude mat 5, takze toto sa nas bude az o rok tykat. zavolaj si na up a opytaj sa, to budes mat najlepsie

andrejka1974
15. aug 2022

Predĺžený máš do 6 rokov a potom môžeš požiadať o opatrovateľský ale ten môžeš podať žiadosť až ďalší deň po dovŕšení 6 roku

natalienka12
15. aug 2022

Ak mas v podmienkach, ze nemoze ist do kolektivu, tak nemoze. Pozri si poriadne rozhodnutie, ci sa kolektiv len neodporuca, alebo nemoze. Ak nemoze budes ho poberat neopravnene a budes musiet vratit. To, ze dieta nastúpilo do skolky musis totiz ohlásiť na UPSVaR. Dobre si pozri rozhodnutie, ake podmienky ti dali.

muska84
16. aug 2022

@natalienka12 UPSVAR nikdy nepise do rozhodnutia, ze dieta NEMOZE chodit do škôlky.pani to ma zrejme v papieroch od jej lekarov, ze neodporúčaju kolektiv. Predskolak MUSI nastupit do škôlky. Pani bude poberat rodicovsky do 6rokov dieťaťa a dieťa môže chodiť kľudne do škôlky. Dokonca môže aj pracovať