Predĺžený rodičovský a evidencia na úrade práce

marcelas82
20. máj 2023

Ahojte,moja otázka znie: momentálne som na upsvar vedená ako uchádzač o zamestnanie a požiadala som si o predĺžený rodicak. Je nutné byť potom po schválení RP celý čas evidovaná na upsvar a poberať predĺžený rodicak, alebo sa dá aj odhlásiť z evidencie a poberať rodicak bez toho aby by mol odňatý? ďakujem

marlenka1889
20. máj 2023

@marcelas82 ahoj, ani som nevedela že existuje možnosť predĺženia rp, zisťovala si na ako dlho? Prepac neviem ti odpovedať síce na tvoju otázku ale táto téma ma zaujíma.

petamich
20. máj 2023

@marlenka1889 predlzeny RP zo zdravotnych dovodov dietata, do 6 rokov a predkladaju sa spravy o dlhodobo nepriaznivom zdravotnom stave (z roznych dovodov a nasledne to podlieha schvalovaniu)

zdroj jeden som vybrala ale je toho kopec na internete: https://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rod....

janinka007
20. máj 2023
janinka007
20. máj 2023

Vôbec nemusis byt na upsvar, len na zdravotke sa prihlasis.

natalienka12
20. máj 2023

Ak ti bude priznany, nemusis byt vedena na UP, budes sa predsa starat o chore dieta. Zdravotne poistenie v takom pripade hradi stat, rezim je rovnaky ako u deti do 3 rokov. Pracovat mozes.

marcelas82
autor
21. máj 2023

@natalienka12 viem,že môžem pracovať,mňa len zaujíma či musím byť stále vedená na uspvar 😄

natalienka12
21. máj 2023

@marcelas82 Nie, nemusis.

natalienka12
21. máj 2023

@marcelas82 Na pracaku su evidovani ludia, ktori chcu a mozu pracovat. Ty sa predsa budes starat o chore dieta nie? To nedava logiku.

mamina7070
21. máj 2023

len pozor vylycuje sa poberanie podpory a RP (ak ti ho schvalia lebo schvaluju spatne aj)
a nie nemusis byt na UP si poistenec statu potom

bublinka1426
21. máj 2023

@marcelas82 ak sa nechces zucastnit dakehoi kurzu, a chces si hladat sama pracu, na co mas byt aj na urade prace ked mas uz schvaleny predlzeny, stat za teba plati zdravotne odvody....ak len cakas na schvalenie, zatial bud na urade, ale potom to moc vyznam nema...ked uz budes mat schvalene predlzenie ....

hetino
23. máj 2023

@bublinka1426
Vedeli by ste mi poradit? Dcerka ma 9.juna 3 roky. 10.juna by som mala nastupit do prace. Bohuzial do skolky mi dcerku zoberu az od septembra. Pocas prazdnin je u nas na dedine zatvorena. V praci som z toho dôvodu poziadala o neplatene volno bez naroku na mzdu. Do telefonu mi firma slubila, ze ano, podpisu mi to, nebudu robit problemy. Ale asi si to nechali prelezat v hlave a dnes mi oznamili, ze mi neschvaluju neplatene volno. Neviem co robit. Dcerku nemam kam dat, dovolenky mam malo. Jedina moznost je vypoved. Este skusim u detskej lekarky, ci mi napise OCR, ta je na 14 dni, den dovolenky a zas OCR. Takto by som to potiahla do septembra. Neviem🤷‍♀️. Mozem poprosit pomoc, ak viete. 🙏

bublinka1426
23. máj 2023

@hetino skuste napisat

Navrat do prace po MD a RD ( najdite si tuto skupinu na MK) tam radia k podobnym temam...

vypoved nedavajte, praca sa tazko hlada. neviem ci je este moznost pandemicek OCR tusim...ale ako pisem, v tej skupine su odbornicky isto daco poradia

hetino
23. máj 2023

@bublinka1426 dakujem za pomoc. 😊