Predĺžený rodičák kvôli koronavírusu

barbivandagaborko
13. apr 2020

Dobrý podvečer mamičky....neviete náhodou o tom či sa aj na SVK predlzuje rodičovský príspevok kvôli vírusu tak ako napríklad v Maďarsku?nemáte o tomto nejaké informácie?dakujem

mon895
13. apr 2020

Mali by schvalovat tento tyzden tak uvidime tiez to sledujem.zatial som postrehla len toto: https://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1994551_konci...

katka21051992
13. apr 2020

Dobry den, chcem sa vas opytat kedze pred otehotnenim som pracovala 4roky a ku 11.4. 2020 mi konci rodicovsky prispevok a ku 15.4.2020 mi konci pracovna zmluva ci mozem este ist na OCR alebo sa prihlasit na urad prace a poberat polroka podporu..vdaka za radu

evittam
14. apr 2020

@katka21051992 Môžeš ist na OCR a potom na podporu

brenky1
14. apr 2020

@mon895 si myslíš že to schvália ?

brenky1
14. apr 2020

@barbivandagaborko kedy ti konci ?

barbivandagaborko
autor
15. apr 2020

@brenky1 az v auguste no ktovie dokedy bude toto trvať čo je teraz na SVK

mon895
15. apr 2020

@brenky1 netusim ja idem tak ci tak ziadat o predlzenie zo zdravotneho stavu ale sledovat to sledujem.

chaarliizee
2. jún 2020

@mon895 ahoj. Prosím ťa schválili ti predĺženie zo zdravotného stavu? Zaujíma ma ako schvaľujú v tomto Corona období🙄

mon895
3. jún 2020

@chaarliizee este som neziadala kedze imunolog nas vezme az august/september zatial mam predlzeny kvoli korone

martinaskovranova
17. jún 2020

@mon895 dobry den, prosim neviete dokedy je predlzeny rodicak kvoli korone? mne dnes skoncil rodicak

mon895
17. jún 2020

@martinaskovranova neviem dokedy ale mal by byt do konca mimoriadnej situacie

barbivandagaborko
autor
19. jún 2020

@martinaskovranova aj ja som zvedava v juli mi konci

martinaskovranova
19. jún 2020

@barbivandagaborko vcera bolo v spravach, ze je este predlzeny

miss_shy
20. jún 2020

Zdravim vas baby, viete mi prosim poradit? V juni 14teho mi skoncil predlzeny rodicak na malu koli nepriaznivemu zdravotnemu stavu. Som od marca na ocr zo synom, od 1.7.idem s malou. V juni mala 6rokov ale ma odklad do skoly a do skolky tiez nepojde. Dakujem 🙂

marcelatje
20. jún 2020

@miss_shy a aku radu potrebujes?

marcelatje
20. jún 2020

@chaarliizee ja som so synom doma na predlzenom kvoli zdravotnemu stavu uz dva roky. Upsvar ma vyzval na predlozenie aktualnej dokumentacie, to bolo v aprili. Kvoli covidu som s nim po lekaroch behat nemohla. Mala som len spravu z imunologie z februara. K nej som prilozila list s ospravedlnenim, ze momentalne ine spravy dolozit neviem. Vypisala som ake ambulancie so synom navstevujem, ale lieky berie pravidelne a opisala jeho momentalny zdravotny stav. Rodicak mi predlzili este o rok.

chaarliizee
20. jún 2020

@marcelatje to je teda super. Mne sa podarilo zopár lekárov pobehat, tak som doložila kožné, imuno, infekčné a ORL. Podala som pred troma týždňami, dúfam že mi to znova schvália😏. Koncom júla musím oznámiť v práci či nastúpim alebo nie. Dúfam,že mi to dovtedy príde. Ale bojím sa, či nerobia na úrade škrty, skrz financií.

marcelatje
20. jún 2020

@chaarliizee mne to prislo vcelku rychlo, tak do konca jula budes urcite vediet na com si 😂

chaarliizee
20. jún 2020

@marcelatje vlani som čakala tri mesiace 🤦🤦🤦

marcelatje
20. jún 2020

@chaarliizee tak verim, ze teraz to bude rychlejsie 👍

miss_shy
21. jún 2020

@marcelatje ci predlzuju aj ked mi vlastne uz predlzeny rodicak skoncil 14.6. Mala ma 6rokov, ale dlhodobo nepriaznivy zdrsv.stav.

marcelatje
21. jún 2020

@miss_shy ten rodicak je len do 6 rokov, ale ako je to teraz neviem.

cypercanka1
29. aug 2020

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je tu nejaká mamička, kt. Skončil rodičak a predĺžili jej ho - pýtam sa na ten pandemicky rodičak, kt. je schválený. Mne zo sociálnej odpísali ze mam nárok na max. 6mesiacov po sebe nasledujúcich. Ale zaujímalo by ma ci sa v októbri 2020 (keď malý dovŕši 3rocky)musim niekde hlásiť, dat nejakú žiadosť a ci aj ja sa musím za hlásiť na úrade práce? Ďakujem krásne za odpovede

adriana89
7. sep 2020

@cypercanka1 toto by zaujimalo aj mna..hannka ma 5.10. 3roky..chodi do skolky a zvlada to velmi zle..prvy den bola nadsena ale dalsie dni ako keby utalo place prosi aby dosla maminka a musim pre nu chodit na 11:30 tym padom si tazko najdem nejaku pracu..mala to hrozne znasa ani cez vikend sa nechcela obliect co sa bala ze ideme do skolky...v noci stona vykrikuje zo sna...nieco strasne pre mna ako matku vidiet takto svoje dieta...ale zase bez penazi sa neda....

ozkakn
2. okt 2020

8.9. mal synček 3 roky, mne nikto nič neposlal, tak som sa išla, teda chcela zaevidovať sa na UPSVaR. Tam mi pani povedala že netuší či mám nárok na predĺženie kôli pandenii, tak mi dala vyplniť nejaké tlačivo a že uvidíme ako ďalej. Dodnes nič.
A že sa nemám ešte evidovať lebo mám nárok na platené zdravotné, ak chodí malí do škôlky na 4 hod.
A v zdravotnej pýtali tlačivo o skončení rodičovskej, čo mi ale nikto neposlal, tak ze mám čakať, lebo nikto nevie že teraz čo bude. Vraj nie som jediná mamička.
Do roboty sa neviem vrátiť lebo mi skončil pracovný pomer počas materskej.
A neflakam sa áno chcem pracovať, žiaľ zatiaľ čo sa týka ohľadne zamestnania bez úspechu ☹
Prosím vás dostal tu niekto písomne že či sa jej predĺžil rodičovský pre pandémiu ???

adriana89
2. okt 2020

@ozkakn ved to zrusili od 15.10

janaemmalili
13. jan 2021

Ahojte určite sa to tu už 100 krát preberalo chcem sa opýtať ako je to s pandemickym rodicovskym či musím posielať nejaké cestné prehlásenie na USPVR alebo nie?5 1.mala dcera tri roky ale papier o ukončení mi neprišiel ĎAKUJEM ZA ODPOVEDE