Predĺžený rodičák do 6 rokov a práca na dohodu - 4 hodiny

livila
7. aug 2018

Ahojte zienky, mám možnosť ísť do prace na 4 hodiny popri predĺženému rodicaku...
Aké práva a povinnosti mám? Či je všetko na dohode so zamestnávateľom? Zaujíma má ohodnotenie, alebo je nejaké minimálne dané, či mám nárok na dovolenku, stravné lístky.... proste po 7 rokoch na materskej mám pocit, že má treba chytiť za ruku a všetko mi polopate vysvetlit... za každú jednu radu ďakujem 🙏😘

majusqa77
7. aug 2018

platenom rodicaku?

livila
autor
7. aug 2018

@majusqa77 áno rodicak mám platený...

majusqa77
7. aug 2018

vseobecne platia tie iste podmienky.
minimalna mzda - 2,759 € /hodinu
pri dohode - zalezi aka je - ak sa platia odvody do socialky, vznika narok na PN, OCR
pri dohode standardne zamestnavatel neposkytuje stravne (moze to mat ako benefit) a ani nevznika narok na dovo
zvaz skor ciastocny PP

livila
autor
7. aug 2018

@majusqa77 Ok, takze si vypočítam počet odrobených hodín x minimálna mzda a odrátam odvody a keď je to na 4 hodín denne x 20 pracovných dni cca tak viac ako 200-250€ to nevychádza že? Či ešte menej?

majusqa77
7. aug 2018

@livila 480je minimalna mzda pri plnom uvazku

hettinka
7. aug 2018

@livila na výpočet použi na nete kalkulačku
http://www.danovakalkulacka.sk/sk/Home.alej

Ale stále sme v hypotetickej rovine, treba si najskôr nájsť nejaké konkrétne ponuky a od toho sa odpichnúť. Minimálna mzda je Napr. ina, ak má človek hmotnú zodpovednosť, pracuje s peniazmi (aj predavačka napríklad), sú rôzne rizikové príplatky.

livila
autor
7. aug 2018

@majusqa77
@hettinka no to je tak, je to práca v cestovnej kancelárii. Ja som tam robila na normálny PP pred materskou vyše 7 rokov. Dotyčná má cestovku a jej muž má autodopravu. Takze treba robiť aj pre jedného aj pre druhého za jeden plat... tak som robila aj predtým... sú to živnostníci a vieme ako živnostníci platia... len aby nič naviac nemuseli... za tých vyše 7 rokov som nikdy nemohla a ani nevyužila paragraf... asi tak...

hettinka
7. aug 2018

@livila závisí od súkromníka. Otec mal obchod, mali sme na pol úväzku predavačku, zmeny si plánovala na 80% ako ona chcela (okrem leta, keď boli dovolenky), mala dobre cez 300€, odvody zaplatené, dovolenku aj všetko. Len stravné lístky pri čiastočnom nie.
Dohody ale aj oklieštili, už to nie ke take ľahké zamestnať na dohodu.
Zajdi za nimi, co ti ponuknu. Pri práci na dohodu ale nemáš nárok na “paragrafy” ani na dovolenku.

livila
autor
7. aug 2018

@hettinka jasne to chápem, ja nechcem nič naviac. Len to čo by mi patrilo. Tak uvidíme. Vo štvrtok tam mám ísť. Uvidím čo mi ponuknu. Ja vidím pre mna hlavne problém v lete cez prázdniny, deti nemám kam dať, a oni majú sezónu tak si aj tak myslim že sa na ničom nedohodneme... 😂

hettinka
7. aug 2018

@livila možno by sa ti hodila nejaká práca z domu, Napr robiť im veci na PC, telefonovať a tak sa dá sj z domu. Držím palce.