Predĺženie rodičovskej a problém s kĺbami

mravec26
28. dec 2015

dobry den,
chcela by som Vas poprosit o radu ohladom predlzenia rodicovskej dovolenky.
RD mi konci 10 marca. nakolko mam velke problemy s klbami, chcela by som este podstupit rehabilitacie + liecbu + liecenie.
Ak by som na liecenie nastupila napriklad vo februari na 3 tyzdne a nechala si vypisat PN, predlzila by sa RD o tieto 3 tyzdne??? (cize by som do roboty nastupila az 1. aprila?)
tatkiez by som potrebovala skrateny uvazok - kvoli mojim zdrav. problemom. existuje nejaky paragraf, kt. by stal na mojej strane? zamestnavatel mi totiz nechce vyhoviet. prip. nepoznate nejaky ,,figel´´ 🙂 ako si rodicovsku dov. predlzit (okrem nepriazniveho zdrav. stavu dietata)- dala by sa predlzit aj z titulu nepriazniveho zdrav. stavu matky???
dakujem velmi pekne za vsetky odpovede

moni244
28. dec 2015

@mravec26 no tak to urcite nie, ani sa ti nepredlzi doba rodicaku, ani na seba nemozes zobrat predlzeny rodicovsky a to ostatne neviem

mimi3706
28. dec 2015

pokiaľ viem, rodičák je len na dieťa, tvoje zdravotné problémy nespadajú do toho, aby ti ho predĺžili, jedine zdravotné problémy dieťaťa...

sardinka335
28. dec 2015

@mravec26 RD ti končí dovršením 3 roku dieťaťa u teba 10.3. Ak ti zamestnávatel ,,drží miesto,, tak na druhý den by si mala nastupiť do zamestnania - zvyčajne sa pred koncom RD ideš do práce ,,ukázať a dohodnuť čo a ako,, kedy nastupiš, aká je tam situácia atd. Niekedy sa napr. dá ešte čerpat dovolenka - neviem či máš a to by mohlo byť aj tvoje riešenie problému ak máš dovolenku tak ju čerpať na na liečbu, pripadne sa nechaš vypisať na PN a tu odovzdáš zamestnavatelovi. Tvojou PN kou sa na ukončení RD nič nemení. Skončila sa a tým to hasne. Ani zamestnávatel nie je povinný ti umožniť skrateny uväzok - predpokladám ze na ten ťa neprijímal do pracovneho pomeru. To je uz na jeho ustretovosti a moznostiach firmy...
RD sa neda predlziť z dovodu neprizniveho ZS matky - da sa predlzit bez prispevku a to tak, ze sa nahlasiš na sociálke, zdravotke tam vypíšeš papiere čo ti daju, ze sa ,,dobrovolne,, staraš o dieťa - tam ti to vysvetlia, ale nedostávaš materský príspevok. Pripadne sa informuj na UPSVaR v mieste bydliska, kde patríš.

fidorka7
28. dec 2015

@mravec26 žiaden fígeľ nejestvuje

mravec26
autor
12. jan 2016

dakujem