Predlžená rodičovská dovolenka a dávka v nezamestanosti

14. sep 2023

Dobrý deň, budem žiadať o predlžený rodičovský príspevok, kedže syn je asi PAS a zo škôlky ho kvôli tomu vylúcili. Musím podať v práci výpoveď, kedže neviem či mi rodičovský schvalia? ak dám výpoved mam narok na dávku v nezamestnanosti. Niekde som čítala, že ak chcem aby mi vyšla vyssia davka musím odpracovať jeden den. Je to tak? ak mi nahodou schvalia rodičak môžem ho poberať súčasne s dávkou v nezamestnanosti? dakujem

klarissa25
14. sep 2023

Nie nemôžeš ho poberať súčasne s podporou

zorkahorka
14. sep 2023

Ano, nechaj si vycerpat jeden den dovolenky. Ukonci pomer den po materskej. Poradili mi to na socialke, aj moja mzdova a radi to aj exminister mihal. Moja znama je toho dokazom. Ja som uz takto vypoved dala, ale este som na materskej.
Druhu otazku ti nezodpoviem. Zavolaj na socialnu poistovnu

melanta
14. sep 2023

A ešte stále si rodičovskej? Ak áno, tak ako je písané vyššie, v práci podaj dohodu o ukončení pracovného pomeru, 1 deň vyčerpaj dovolenku a zvyšok dovolenky nech ti preplatia. Pozor, zamestnávateľ s tým nemusí súhlasiť. Ale ak si už nastúpila do práce, tak je to bezpredmetné. A ako odznelo už, nemôžeš mať obe dávky naraz. Podporu musíš vyčerpať do 2 rokov od skončenia pracovného pomeru.

autor
14. sep 2023

dakujem, tak potom sa mi ani neoplati riesit predlzeny najprv budem čerpať davku nezamestnanosti. Lenže v praci mi sami od seba vyplatili dovolenku začiatkom septembra, tak neviem či sa to da ešte nejako riešiť