Predĺžená rodičovská dovolenka

15. nov 2021

Ahojte da sa vybavit este predlzena rodicovska dovolenka platena aj ked dcera ma o 2 tyzdne 3 roky? Dcerka je chora furt odkedy nastupila do skolky .. pocula som ze potrebujem zaznam od 2 doktorov.. sme sledovani na nefrologii .. nrviete ako to teraz funguje .. alebo je uz neskoro vybavovat papiere .. dakujem

alenah31
15. nov 2021

nie je neskoro - pošleš žiadosť a správy a vyplatia RP aj spätne ak ti to uznajú - ale pokiaľ ste len sledovaný a nie ste liečený - nič ti to nerieši. Treba Dg. na ktorú sa aj liečite. My sme boli sledovaní na nefro, neuro aj kardio - ale len sledovaný, liečená nebola - takže smola.

autor
15. nov 2021

@alenah31 dakujem mi sme len sledovany na nefrologii kazdy rok .. ziadna liecba.. takze zbytocne aj vybavovat .. ide o to ze od septembra stale chora... a ja mam za dva tyzdne nastupit do prace 🙈 cize v tomto obdobi viem ze snou budem viac doma ako v praci .. a neplatena sa da ako podat?

loginexistuje
15. nov 2021

ak nema liecbu a len sledovana a len bezne skolkarske choroby tak moc tomu nedavaj v praci vies cerpat dovolenku kym pride rozhodnutie napr

alenah31
15. nov 2021

na neplatenú - ak si zamestnaná potrebuješ aj súhlas zamestnávateľa. Ak ti skončí riadna RD si povinná nastúpiť do práce - a min. mesiac vopred ti ukladá ZP o tom informovať zamestnávateľa. Treba si podať žiadosť o nepl. voľno -ak ti ho schváli tak sa pôjdeš prihlásiť na ZP ako "osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov" - štát za teba bude platiť zdr. poistenie - to je všetko, dieťa ti môže do škôlky max. na pol dňa. Ale keď bude dcérka chorá a si zamestnaná máš predsa nárok na očr.

azurova99
15. nov 2021

da sa vybavit aj pol roka od dovrsenia 3 rokov, len ak nie je nejako specialne lieceny a len casto chory neuznaju ti to moja ma oslavenu iminitu chodime na imunologiu niekedy je chora aj kazdy mesiac ale neuznali mi to musela som ju dat do skolky a od septembra tam bola 5 dni potom 5 tyzdnov doma potom na 3 dni do skolky potom chytila tam crevnu virozu zase dva tyzdne doma potom zase no kto ta vezme do roboty ked mas dieta castejsie doma ako v skolke
moja ani do skolky nechodila a bola kazdy mesiac chora 2x v nemocnici na infuzkach kvoli vysokym horuckam