Predĺžená rodičovská a práca

polodrahokam
10. jún 2014

@ak ostanem na predlženej rodičovskej dovolenke a budem poberať rodičovsky príspevok, môžem pori tom pracovať aspoˇbrigádne? Manžel by bol rád, aby som aspoň niečo privyrobila, rozmýľame nad väčším bytom. Aký názor majú na to vaši manželia, ak ste dlhšie doma?

elka74
10. jún 2014

@polodrahokam ak si na platenej predlženej můžeš pracovař na TPP a dieťa može chodit do školky na celý deň

miskax2
10. jún 2014

Ja sa nechcem nikoho dotknut a preto tento prispevok nikomu neadresujem len by som chcela vyjadrit moj nazor a podla mojho nazoru je predlzeny rodicak pre mamicky ktorych deti maju dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav a preto su s nimi doma(lebo koli chorobnosti nemozu byt v skolke a tym padom ani mamicky v robote)alebo su deticky v skolke len na pol dna- v takom pripade neaka ta brigadka to je ok. Ale take matky ktore napriklad pracuju alebo su zivnostnicky deti maju cely den v skolke tak takym podla mna predlzeny rodicak nepatri a takisto to nieje davka v nezamestnanosti. Proste predlzeny rodicak patri mamickam ktore maju naozaj chore deti ktore si vyzaduju zvysenu starostlivost a tym nemyslim ze ma dieta soplik a kaslik raz zaesiac a uz chcu predlzenie. Naozaj sa nechcem nikoho dotknut ale poznam take pripady ako som opisovala a som z toho znechutena. A potom ze len romovia zneuzivaju socialny sistem. Mne by to nedalo ziadat o predlzenie len tak .....

simon2011
10. jún 2014

Ja som toho istého názoru,tiež mám dieťa od narodenia choré,každý mesiac u doktora. Tiež si chcem podať na predlženú,lebo ak by som nastúpila do práce,určite by som tam nebola dlhšie ako tyzden. Niektorí to ozaj využívajú,ako to tu už bolo spomenuté. Ak chce niekto robiť,dieťa nie je choré,tak nech ide do práce... len škoda toho,ak suma tom horšie, a predlženú im zamietnu...

celasapremenim
10. jún 2014

a je to tak zo zakona? alebo si moze predlzit matersku aj mamicka, ktorej je na materskej jednoducho dobre? 🙂 lebo ja by som kludne dala dieta az od styroch do skolky a bola s nim doma :D:D:D

simon2011
10. jún 2014

Zo zákona môžeš byť doma s dieťaťom,aj keď ti nepredĺžia rodičovský,avšak bez peňazí. V tom pripade môže ísť vari dieťa do škôlky len na 4 hodiny. Keď ti ho uznajú,dieťa môže ísť na celý deň do škôlky. To sú naše zákony.

fidorka7
14. jún 2014

miskax2 plne súhlasím
choré zákony, chorí ľudia poniektorí...
viete aký je najčastejší dôvod, prečo mamička požiada o predĺženie platenej RD? - že nemôže dieťa ísť do škôlky lebo to a ono a ona nemôže ísť do práce, lebo sa o to dieťa musí starať.
A elá hop, akonáhle mám RD schválený, tak poniektoré "matky" šup dieťa na 8 hodín do škôlky a oni do práce... tak je to ich dieťa až tak veľmi choré? máme ako spoločnosť na to, platiť takýmto matkám za "opateru"? nezaslúžili by si takto ušetrené peniaze tie matky, ktoré sú naozaj doma a príkladne sa o dieťa starajú?

maxiberuska
22. jún 2014

dobry den, chcela som sa spytat,či sa da pracovat pri predlzenej RD,ale neplatenej, dik

stank
26. jún 2014

najprv si poziadaj a potom sa zamestnaj - po schvaleni,,,tak mileeee mamičky, ak vam staci pre dieta 200 eur,tak si tu kludne ohovarajte- ako niekdo zneuziva zakon,...TO ZAKON ZNEUZIVA NAS
pokial sa staras o dieta mali by matky dostavat či na normalnej alebo predlženej materskej aspon 500 eur a verim ze mamičky by radsej sedeli doma a do prace nechodili a "nešupali" deti do skolky a nehovoriac o nasich pridavkoch...ja po dvoch mesiacoch som musela nastupit do prace a skoly a to pri troch detoch a predstavte si,ze poskytujem aj celodennu opateru.... dobre ste ma tu nasrali