Predĺžená neplatená rodičovská a dohoda

tinka2306
15. nov 2016

Ahojte. Mozem sa prosim Vas spytat. Syn mal 3 roky v septembri zacal chodit do skolky. Bola som sa evidovat na urad prace. Teraz na odporucanie dr. Chodi len do 12tej do skolky. Na urade mi povedali ze sa mozem vyradit a zaniest rozhodnutie zo skolky na zdravotnu. Tak som to spravila, vsetko oka, ze mi bude platene zdravotne poistenie a ze som dalej na neplatenej materskej dovolenke. Moja otazka je. Chodim na brigadu kde som doteraz robila len par hodin aby som nepresiahla tych 150 eur co je povolene ked som bola na urade. Zaujima ma ako je teraz. Ked som zase na materskej. Mozem odrobit aj viac ako tych 150 eur alebo aj tak to nemozem prekrocit? Dakujem pekne

liz_lemon
16. nov 2016

@tinka2306 nie si na materskej, si len osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov, a vtedy nemozes vobec pracovat
teda ak budes pracovat, tak stat za teba odvody platit nebude

tinka2306
autor
19. nov 2016

@liz_lemon aha, dakujem pekne, toto som si vobec nemyslela, lebo mam znamu na platenom predlzenom, a ta pracuje normalne na tpp, som si myslela ze ked mam lem dohodu tak mozem. No a co teraz ked som mesiac aj robila aj bola na predlzenej dovolenke? Dakujem pekne

liz_lemon
19. nov 2016

@tinka2306 plateny RP to je nieco ine, tam sa pracovat moze