Prechod z rodičovskej na materskú

ivona545
3. dec 2021

Ahojte, hľadám šikovnú ženu, ktorá by mi vedela poradiť ohľadom prechodu z rodičovskej dovolenky na materskú. Problém je, že sa mi vytvorí zhruba 3mesačné okno medzi skončením rodičovskej a začiatkom materskej. Som zamestnaná na TPP a samozrejme mám nárok aj na nejakú dovolenku. Viete mi prosím poradiť, či mám nárok na materskú dávku, prípadne, v akej výške a čo je najlepšie v mojej situácií spraviť? Nastúpiť do práce na nejaký čas a podobne? Veľmi pekne ďakujem

agacela
3. dec 2021

Ak sa das hneď na pn, tak by sa ti mala materská zopakovať v tej istej výške (ak si ju mala )

lenuska9999
3. dec 2021

@ivona545 skus nastúpiť do práce, hoci na jeden den. Aktivuje sa ti tým znova poistenie, ktoré bolo z dôvodu odchodu na rodičovskú prerušené.. potom sa môžte dat na PN, alebo rizikové ak vám to bude ochotný vás lekár spraviť.. potom sa Vám bude materská počítať tak isto ako pred tým, z toho istého príjmu

agacela
3. dec 2021

@lenuska9999 si si istá ? Ja mám info, že by išla hneď na pn tak by sa jej počítalo z PVZ … ak nastúpi tak jej nebudú mat z čoho počítať len z toho jedného dňa ?
Mýlim sa ?

agacela
3. dec 2021

@ivona545 inak ak si pozrieš sú tu tieto témy rozoberané … akurat to študujem

ivona545
autor
3. dec 2021

@agacela ďakujem pozrela som niečo som sa dozvedela ale väčšinou sú to tie možnosti s PN...