Prechod z PN na materskú

veronikakkk7
1. okt 2023

Ahojte, chcem sa opýtať kto sa tomu rozumie. Bola som zamestnaná na dobu určitú, na pn som nastúpila 19.4. A pomer mi koncil ku dnu 30.4. Pn mi samozrejme ostala a prechodky si nosím sama do sociálnej. Keďže som v ochrannej lehote 8 mesiacov tak som mala nárok aj na tehotenské takže tam som vypísala že som zamestnanec a zamestnávateľa a odniesla si to do sociálnej sama. No neviem ako to bude s materskou, treba tam nejaké potvrdenie od zamestnávateľa a on to odovzdá do socialnej spolu s ukončením pn alebo si to odovzdám sama ako doteraz ? 🙂 teda dúfam ze to chápem správne, ze sa ta ochranna lehota vzťahuje aj na toto az dovtedy kým nastúpim na MD …Ďakujem 🙂

veronikaszabova
2. okt 2023

@veronikakkk7 odovzdas sama

dyzerka
2. okt 2023

@veronikakkk7 ja som to mala nejak podobne, ale gynekologička mi povedala, že materská má byt aj tak potvrdená posledným zamestnávateľom..išla som ju dať potvrdiť a na sociálke som ju hodila do schránky 🙂

veronikakkk7
autor
2. okt 2023

@veronikaszabova ďakujem 🙂

@dyzerka Ďakujem uvidím čo mi povie gyn. 🙂

lilinka88
2. okt 2023

@veronikakkk7 bývalý zamestnávateľ s tvojou materskou už nemá nič spoločné. Všetko si zanesies už ty na SP

veronikakkk7
autor
6. okt 2023

@lilinka88 ďakujem tiež si myslím, preto sa pýtam lebo na stránke ma sociálna poisťovňa napísané že aj keď je žena v ochrannej lehote tak sa to rieši cez bývalého zamestnávateľa a každý hovorí inak tak uvidím asi ako kde 🤷🏼‍♀️😂

lilinka88
7. okt 2023

@veronikakkk7 kde to je prosím ťa na stránke SP?