Prechod materská - rodičovský

markusko2305
14. feb 2019

Dobrý deň chcem sa opýtať
Na Materskej dovolenke som bola do 22decembra.
Prechádzam na rodičovský prisp.
Je pravda ze v mesiaci február nedostanem peniaze len rodinne prídavky? Ako si sa mi to nepozdáva ale tak mi povedala pani na úrade prace....
Ďakujem za kazdu odpoved 🙂

ellaafi
14. feb 2019

@markusko2305 a za december bol RP vyplatený? Resp. bola podaná žiadosť o RP?

miriam439
14. feb 2019

@markusko2305 Ak si si už podala v decembri žiadosť o rodičovský príspevok, tak za december ti patrí materské za 22 dní plus rodičovský príspevok za celý mesiac. Oba príspevky sa vyplácajú mesiac pozadu, teda v januári.
Ak si ešte nebola na UPSVAR podať žiadosť o RP, urob tak čím skôr, doplatia ti potom aj za december a január.

lubik87
15. feb 2019

@markusko2305 nechápem prečo by si nemala dostať a čo januára bolo to vyplacane aj md aj rp a prídavky ?

evittam
15. feb 2019

Tak ako píše
@miriam439

lukovacka
15. feb 2019

@markusko2305 ja som prechadzala v polovici mesiaca z MD na RD,bola som na socialke v den ked mi skoncila MD po potvrdenie o poberani a to som zaniesla na UPSVaR,vypisala ziadost o RD a prispevok mi prisiel za cely mesiac.

markusko2305
autor
15. feb 2019

Dakujem vam za odpovede...bola som na UPSVAR v polke januara podat ziadost o rod.prispevok...

wodakjozi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
17. feb 2019

@wodakjozi Trošku zle sformulovane. Po prve-ak dám odpoved ze ma nieco nezaujima preco musim zaškrtnúť co ma z toho zaujíma. Po druhé co takto skusit deti vychovať aj bez "appiek".😉