Pracujem počas rodičovskej a som opäť tehotná

ka_we
19. okt 2022

Ahojte, môj PP trvá od roku 2011, momentálne som na RD od januára 2022, no začala som pracovať na dohodu u iného zamestnávateľa od 1.6.2022, tu mi končí zmluva 31.12.2022. momentálne som v 12. týždni tehotenstva. Termín pôrodu je máj 2023.
1. Z čoho sa mi vypočíta tehotenské a materská? Resp. starý plus nový zamestnávateľ? Viem, že pri materskej by to malo byť z oboch, len neviem koľko dní potrebujem mať odpracovaných na dohode, aby sa mi rátala k materskej.
A čo sa týka tehotenského, tak netuším ako to funguje.
2. Zarata sa mi do tehotenskeho/materskej aj plat z dohody? Aj ak mi zmluva končí v decembri? Nemusím mať odpracovaných 270 dní?
3. Kde nájdem presný nástup na materskú podľa určeného termínu pôrodu? Viem, že to bola taká tabuľka s presnými dátumami, no neviem to vygooglit.
Akákoľvek info/skúsenosť mi pomôže.

Ďakujem krásne 🤗

veronikaszabova
19. okt 2022

@ka_we ak by si chcela MP z oboch - v oboch musis splnat 270 dni NP

ka_we
autor
19. okt 2022

@veronikaszabova ok, to som si aj myslela. Ak mi však dajú novú zmluvu od januára 2023 do napr. marca 2023, tak mi to bude platiť? Myslím to tak, že nie je problém, ak sa uzavrie ďalšia zmluva na tú istú pracovnú pozíciu? Teda tá zmluva nebude trvať od júna do marca vkuse, ale budú to 2 zmluvy, no počet dní bude sedieť?