Pracovali ste počas materskej?

22. mar 2023

Maminy, ste tu take, co ste pracovali/pracujete aj pocas materskej? Matersku mam na mysli, hned po narodeni dietatka, co sa to vobec da zvladnut, samozrejme nie plny uvazok, ale cca hodinku, dve denne, pripadne podla potreby.
Ak ano, aku pracu ste robili a ako ste to zvladali?
Dakujem

btus
22. mar 2023

ja nie, a ani ma to nenapadlo, Ale kolegyňa áno a aj švagriná ( tá pri oboch deťoch, dokonca mala notebook aj v pôrodnici )

zorkahorka
22. mar 2023

Nie, som rada, ze som z prace prec a oddychujem od nej. A uzivam si deti.

lvulik
22. mar 2023

Ano, mam také kolegyne, ktoré sa už po 3 mesiacoch vrátili čiastočne do prace (nie kvôli financiám). Za mna nepochopiteľné. Ja to neplánujem, mam inak nastavene priority.

sperka
22. mar 2023

Ja som pracovala popri materskej. Bolo fajn, že som si mohla vybrala kedy. Starší syn chodil do škôlky a mladšia bola pri starkej. Pre mňa to bolo fajn spestrenie, plus zárobok navyše.

29simona29
22. mar 2023

ano a bolo to to najlepšie rozhodnutie v živote, pre mňa, pre deti, pre rodinu, pre všetkých. Vďaka tomu som dnes tam, kde som a mám život taký, aký mám🤩Ja som ale mala a aj mám prácu časovo veľmi flexibilnú, z domu, len občas som isl fyzicky do práce a aj to, keď bol manžel doma s deťmi, navyše som sa dosť posunula v kariére- paradoxne práve počas obdobia MD a RD a ešte som sa aj deťom mohla dosť venovať, ani do škôlky nechodili..Pre mňa dokonalý scenár!

carina_82
22. mar 2023

S prvorodeným som študovala VŠ, momentálne som pred pôrodom a taktiež ma nečaká 100% volno. Prácu však z 95% riešim z domu a časovo je tiež flexibilná.Pri prvom som si povedala, že druhú materskú si užijem bez učenia/práce ale nie vždy ide všetko podľa plánov 😁

timilv
22. mar 2023

Áno, pracujem celý čas... Nie kvôli financiám, ale mám to ako super odreagovanie a aspoň "nevypadnem" z diania a nestratím prehľad. Väčšinou zapínam notebook keď malý spí. Úprimne, také bábätko spí strašne veľa, tak je čas na všetko 🙂 stíham aj kočíkať, aj aktivity s malým a aj staršou dcérou, aj prácu a aj domácnosť. Keď už nebude toľko spinkať, tak si to nastavím inak. Ale rodičia sú vždy dvaja, takže to nie je celé len o mame 😉

slniecko5
22. mar 2023

Áno, pracujem pre o.z popri RD. V malom.

ifava
22. mar 2023

Na materskej nie, potom pocas rodicaku prilezitostne. Neviem si to moc predstavit, nevedela som, co ako bude, ked sa mala narodila. Mozno pri druhom, ked uz viem co a ako, tak by som do toho isla.

michaela412
22. mar 2023

Pracovala som, tak dve hodinky denne, len keď malá spala. Nebolo to na úkor nikoho, venovala som sa dcérke aj manželovi. Je to dobré sa kus odreagovať a nevypadnúť z pracovného kolotoča 🙂

danica2711
22. mar 2023

na prvej (divé dieťa) som sa neúspešne snažila prísť na to, kde má dieťa vypínač. Na druhej (dobré dieťa) som doma robila odborné preklady - veľký v škôlke/škole, malá smejko dobrý ako med, pohoda

tiezjedna
22. mar 2023

Áno, mala som vlastnú firmu a zamestnancov.

nazaria
22. mar 2023

Ano, pracovala som pri starsom v podstate od zaciatku, planujem neprestat aj pri malej co sa ma o 2 tyzdne narodit, maly je uz v skolke. Mam flexiblnu pracu cisto z domu, takze som pracovala hlavne ked spal cez den a potom vecer. Nelutujem, uvidim ako to pojde pri dvoch detoch🙂

anonymous87
22. mar 2023

Ano, pri oboch detoch. Max 2h denne. Uplne v pohode. A to mam oboch narocnych a nespavcov…

vikusjk
22. mar 2023

Ano, zial, pracovala som a to normalne na plny uvazok. Sef mi volal este do porodnice.

lyci
22. mar 2023

nedavno ma tu strasili, ze socka uz kontroluje kolko zena robi popri materskej a ze ked to je nad 2 hodiny denne, ze hrozi odobratim materskej. dokonca z jednej prace, kde mam dohodu mi to vraveli, ked som novu zmluvu podpisovala. pred 3 rokmi nebol problem s nicim. ja to mam take narazove, ze skor 1-2 dni cele do tyzdna a nie po troske kazdy den. na matersku idem z normalneho tpp. dopc mam uplne inde, jednu len na par mesiacov v roky vzdy. druhu celorocne, ale konci v auguste projekt a neziadala som z nej ani tehotenske, ani nebudem matersku. szco ze neriesia kolko hodin odrobia popri materskej

vero96
22. mar 2023

áno, čiastočne ale áno. väčšinou som to skĺbila so spánkom, kočíkovaním atď. Od polroka pracujem pravidelne, niekoľko dní v týždni.

elizita
22. mar 2023

Áno. Začala som veľmi pozvoľna už mesiac po pôrode. Najskôr tak 2h/týždeň, a neskôr sa pridávalo. Najskôr z domu,potom som chodila ku svokre aj s malou.

salamistka
22. mar 2023

nepracovala som 3 roky vôbec, jednak moje dieťa bolo pre mňa prvoradé a potom mám časovo aj logisticky náročnú prácu, bez možnosti HO...po troch som sa vrátila na svoje pôvodné miesto a nebol pre mňa vôbec problém nabehnúť tam, kde som pred MD prestala...pre mňa tie roky na materskej boli najkrajšie, oddych od práce a robila som niečo, čo má v živote zmysel...