Potvrdenie o poberaní rodičovskeho príspevku pre manžela.

bona69
10. feb 2020

Potrebujem potvrdenie o poberaní rodičovskeho príspevku k zúčtovaní dane z príjmov pre manžela, na stránke mpsvar píšu že sa dá požiadať i telefonicky, nemám kde nechať malého a cestovať s ním kvôli tomu nechcem. Volala som tam preto a pani mi povedala že v žiadnom prípade telefonicky sa to neda, jedine osobne na OP.
Dali vám niekomu to potvrdenie aj po telefóne alebo e-maily? Ďakujem

evittam
10. feb 2020

@bona69 Nič také mzdarka nepotrebuje. A nie jedine osobne.

bona69
autor
10. feb 2020

@evittam a keď si robí priznanie sám? Zo sociálnej poisťovne mi pošlú o poberaní nemocenskej a materskej. A ďakujem za odpoveď

evittam
10. feb 2020

@bona69 Nie nepošlú. Treba požiadať. A treba si spočítať ci si vobec ma co uplatnit. Tvoja MD a PN sa od NCZD odpocitava.

bona69
autor
10. feb 2020

@evittam požiadala som telefonicky,tak mi pošlú na adresu, a vieš mi prosím povedať do koľko by to malo byť spolu teda? Ďakujem

evittam
10. feb 2020

@bona69 Co koľko by malo byt spolu? Kolko si poberala MD mesačne a kolko mesiacov v r.2019 a to iste PN?

brezza
10. feb 2020

@bona69 nezdanitelna cast zakladu dane na manzelku je 3 937,35 €. Od toho si to odrataj.

bona69
autor
11. feb 2020

@brezza ďakujem,a ak som presiahla,teda je to viac?

veronikaszabova
11. feb 2020

@bona69 tak si nema co na teba uplatnit

bona69
autor
11. feb 2020

@veronikaszabova ďakujem, a posledná otázka, ak som mala ešte aj rodičovský príspevok,tak aj ten sa počíta? Ospravedlňujem sa ale nerozumiem sa tomu veľmi, preto sa pýtam. Ja som mala január pn, február až október materská, a október až december rodičovský. Ďakujem všetkým za odpovede.

evittam
11. feb 2020

@bona69 Ty aj citas co piseme?! Odpočítava sa vyska MD a PN. RP nie je to sociálna davka.

bona69
autor
11. feb 2020

@evittam čítam, ďakujem za odpoveď

brezza
11. feb 2020

@bona69 tento rok nemusi manzel nic riesit. Prijmy mas vyssie ako je nezdanitelna cast, takze si nema co uplatnit. Tento rok budes predpokladam na rodicovskej a teda prijem pravdepodobne nebudes mat, tak si to moze uplatnit buduci rok. Rodicovsky prispevok je socialna davka do prijmov sa nezaratava.

evittam
11. feb 2020

@brezza Ako vies aku mala vysku PN a MD?

brezza
11. feb 2020

@evittam som to tak pochopila z tej otazky, ze co vtedy ked to presiahla. Tak ak nie, tak odpoved ma vyssie.

bona69
autor
14. feb 2020

@brezza
@evittam ďakujem vám za odpovede, dnes mi prišiel papier z poisťovne, tak mám 3960€, super, ja mám vždy také šťastie