Poraďte mi prosím ako v tejto situácii vybaviť predĺženú materskú dovolenku

annakomackova
28. júl 2018

Ahojte,mám tri deti, druhý syn mal v máji päť rokov a najmladšia dcéra bude mať v decembri tri,poberať na ňu rodičovský príspevok...lenže čo ďalej,keďže druhý syn je po ťažkej operácii a funguje na vozíku,bude tam min.do maja a dalej rehabilitácia,kupele....od decembra ostane bez peňazí ale kvôli synovi musím byť doma,bola som na úrade,či sa dá vybaviť predĺžená materská na syna aspoň na pár mesiacov,vraj áno ale neplatena 😣,chcela som opatrovateľský príspevok,ale vraj nemôžem poberať na vlastné dieťa,už mi ostáva predĺžiť materskú na dcéru,myslíte že stačí diagnóza febeilne kŕče pri teplotách??poraďte coam robiť,pre nás je aj tých úbohých 203eur veľa.... ďakujem

iwkaa_97
28. júl 2018

@annakomackova odkial máš že nemôžeš na syna opatrovatelsky? Poznám ľudi čo beru na vlastne deti opatrovatelsky...

liz_lemon
29. júl 2018

@annakomackova preco sa pytas, ved rovno si podaj ziadost na RD zo zdravotnych dovodov, ved ti ludia na uradoch niekedy ani sami nevedia

jany149
29. júl 2018

@annakomackova určite by som poradila podať žiadosť na úrade práce,-posudia, rozhodnú, aj ja poznám viac ľudí, čo poberajú na vlastné dieťa, len neviem, ci opatrovateľský na dieťa nie je možný az od šesť rokov veku práve kvôli tomu, že dovtedy sa dá poberať predĺžený rodičovský príspevok, ale platený, treba ísť, požiadať a nedať sa odbiť...držím palce

annakomackova
autor
29. júl 2018

Ďakujem,no iné mi neostáva len vyskúšať predĺženú na malú,u idem ako posúdia, opatrovateľský áno až po šiestich.... ďakujem maminy..😉😉

andrejka1974
29. júl 2018

@annakomackova však si môžeš požiadať o predĺžený rodičak na syna zo zdravotných dôvodov a vybav hneď nečakaj a v šiestich môžeš žiadať o opatrovak môžeš brat aj ty len žiaľ žiadosť môžeš podať až keď dovŕši 6 rokov

deti95060810
29. júl 2018

prečo nemôžeš prejsť na predĺženú RD zo zdravorných dôvodov syna? Jasné že môžeš....už to začni od sept. vybavovať, pretože kým prídeš k výsledku tak bude december....mám s tým osobnú skúsenosť....

janette321
30. júl 2018

@annakomackova na dceru nie . Ani opatrovatelsky na syna nie lebo ten je az od 6 rokov . Ale predlzeny rodicak na syna ano . Ma dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav a potrebuje vasu pomoc . Dajte dokopy lekarske spravy za poslednych 6 mesiacov ( niekde chcu aj zdravotnu kartu ) a dolozte ich k ziadosti . Ak ma schvaleny a pouziva vozik tak ma narok aj na prispevok na hygienu 18 eur . Plus parkovaci preukaz . A ked bude mat 6 rokov a bude na tom podobne tak vybavovat opatrovatelsky . Neviem aku ma syncek diagnozu ale podla toho co pisete je to docasne takze toto mate narok poberat nez sa z toho vylieci - nebude potrebovat pomoc druhej osoby pri zakladnych ukonoch ...potom vam to stopnu ...

janette321
30. júl 2018

@annakomackova este by som dopisala ze nemozete brat dva rodicaky . Takze do decembra na dceru potom vybavit na syna ....

annakomackova
autor
30. júl 2018

@andrejka1974 ahoj,na úrade mi pani povedala že môžem požiadať ale len o neplatenu predĺženú materskú...ja neviem či sú sibnute
..

annakomackova
autor
30. júl 2018

Ďakujem moc,pôjdem tam a skúsim to tak vybaviť..dám vedieť ako som dopadla...