Poradíte s výpočtom materskej?

jnk
27. sep 2013

Ahoj všetci, na tejto stránke som nová a ešte neviem ako to tu chodí, tak pre prípadné nedorozumenia sa ospravedlňujem. 😕
Chcela by som sa informovať ako sa v mojom prípade, resp. z čoho sa bude vypočítavať materská, ak som zamestnaná od 04. 2013 a v priebehu októbra 2013 chcem zmeniť zamestnávateľa. Nástup na materskú mám v polovičke februára 2014. V roku 2012 som si neplatila žiadne nemocenské, nakoľko som bola invalidná dôchodkyňa. Doba platenia bude teda od 04. 2013 do 12. 2013, čiže bude splnená doba 270 dní. Chcem vedieť či sa materská vypočíta od nového zamestnávateľa alebo ako? Ďakujem veľmi pekne za odpovede. 🙂 😉

buducamama1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dena1973
27. sep 2013

Ja nesúhlasím z @buducamama1
270 dní nem. poistenia sa počíta za posledné 2 roky pred pôrodom. To znamená, že do 270 dní nemocenského poistenia sa počítajú okrem súčasného poistenia aj všetky ukončené nemocenské poistenia (DNPO, zamemestnaec, SZČO), ktoré má poistenkyňa za posledné dva roky pred skutočným pôrodom.

havana_frost
27. sep 2013

To je blbosť čo píše buducamama1, môže byť aj každý deň iný poistný vzťah, hlavne že trval aspoň 270 dní v posledných dvoch rokoch. Nové nemocenské poistenie ti vznikne v novembri 2013, keďže bude trvať viac ako 90 dní po vznik nároku (do polky februára 2014), tak sa bude rátať od začiatku vzniku tohto poistenia do konca roka. Takže materská sa bude rátať z výplat november + december 2013.