Poradíte ohľadom príplatku k príspevku pri narodení dieťaťa?

alenaki
2. dec 2012

Ahoj baby, na nete som si stiahla ''Ziadost o prispevok pri narodeni dietata'' a ''Ziadost o priplatok k prispevku''
Oboje sa vraj podavaju od 28 dna po narodeni do 6 mesiacov od narodenia.
Moja otazka je: V priplatku k prispevku treba potvrdenie gynekologa, ze ste od 4 mesiaca tehotenstva navstevovali poradnu .... ako to mam vyriesit, ked som v case celeho tehotenstva v zahranici a na SK prideme az pred porodom?
Dakujem

peta268
2. dec 2012

Neviem kolko pred porodom pridete, ja som prisla zo zahranicia na konci 6.mesiaca a moj gyn.na SVK mi to bezproblemov potvrdil, alebo si to daj potvrdit tam.

matilda9nn
2. dec 2012

Ahoj, mne sa mala narodila v juli v Norsku a teraz ideme prvykrat na Slovensko, tiez som rozmyslala, ze ako to urobim a nakoniec mi tu moja lekarka napisala v anglictine potvrdenie, ze som pocas tehotenstva alsolvovala vsetky povinne prehliadky a este som z uradu prace vypytala potvrdenie, ze som obdobnu davku nedostala tu. Dufam, ze u nas nebudu vymyslat a prijmu to, inak ma nic ine nenapada. Ja si o to budem ziadat teraz v decembri, tak ti popripade mozem dat vediet ako to dopadlo 🙂

annie6
2. dec 2012

Ziadost o prispevok si mozes podat hned po narodeni dietata a ziadost o priplatok k prispevku po doziti 28dni dietata 😉 a na to potvrdenie ide len peciatka a adresa lekara, to uz neviem presne ako treba vyriesit ked je lekar v zahranici 😅

sisinka29
2. dec 2012

@annie6 to vie aj pani urcite, týka sa to hlavne toho zahraničia.

cawes
2. dec 2012

ze si to nechas potvrdit v zahranici, ja zijem v zahranici a bolo to uplne bez problemov.

ervenka
2. dec 2012

Ja som to vyriesila tak,ze som prelozila do eng potvrdenie, kt. mi podpisala a opeciatkovala porodna asistentka, u ktorej som mala tehu. poradnu. Ona bola nakoniec aj ochotna podpisat originalne tlacivo... Oni su vacsinou ochotni, len im treba vysvetlit co maju podpisat, aby sa nezlakli, ze jeeeeeej idem nieco podpisovat z inej krajiny... A samozrejme,ze si pre istotu daj skopirovat tehu. knizku (ak take nieco mate) aj potreby svk gyn. Vsetko co sa tyka tehu. kopirovat- pre istotu...

miss_stanya
23. dec 2012

@cawes vybavovala si potvrdenie od gynekologa v zahranici? podpisal ti ten origos formular zo svk alebo napisal potvrdenie-prehlasenie v anglictine? @ervenka