Pokuta za nedodržanie OČR.

helenanovakova
24. mar 2020

Aká je sankcia zo sociálnej poisťovne v prípade, že rodič nedodržiava OCR. Poznám osoby, ktoré majú vybavenú OCR kvôli vírusu a napriek tomu chodia do práce. O deti sa im starajú starí rodičia alebo starší súrodenci. Mňa osobne zamestnávateľ volá do práce a tiež som OCR kvôli vírusu. Ďakujem

evittam
24. mar 2020

@helenanovakova No ale určite im zamestnavatel nevykazuje dochádzku....Chces ich nahlásiť?
Sankcie netuším ale určite stopnu OCR a nebude vyplatená.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
24. mar 2020

@miriam11 Tak asi nikto nie je taky sprostý ze by chodil do práce zadarmo.,😂 Predpokladám ze dany clovek dostane peniaze na ruku.😉

evittam
24. mar 2020

Tu skôr ide o to,ze niekto sa pochválil komu nemal ze ma OCR a este chodí aj do práce. A ten niekto sedí doma na prdeli a ma "len " OCR alebo nic....No "niet nad dobreho znameho ci suseda".

fokuska
24. mar 2020

@evittam Tiez niet nad odrbavanie statu...

z1984
25. mar 2020

Niekde som čitala ze mozu kontrolovat cez telefon či je človek doma alw ci to je pravda

evittam
25. mar 2020

@z1984 To si asi čítala co sa tyka povinnej karanteny ze si môžu zistiť kde si sa nachádzal podla sim karty alebo platobnej karty.
SP zisťovat cez telefón? Nema právo. A ak myslis zavolať? V prvom rade OCR sa nekontroluje. Nema preco ty nemas dodržiavat liecebny rezim ako pri PN. Nemáš aky. Slobodne mozes ist kam chces.

veroniak12
25. mar 2020

To je pravda pri ocr nie su stanovene vychadzky, ktore by si mal dodrziavat. Neviem, ako to je teraz s tymto poriesene, no podla mna v tom bude isty cas chaos velky. To ledaze, by si to nahlasila

evittam
25. mar 2020

@veroniak12 Ľudia sa asi doma nudia. Ked maju zmapované kto je na OCR a chodi do práce....

mirkava
25. mar 2020

@helenanovakova ak im na to prudu nedostanu OČR. Inak ma napdlo ci si aj toto nebudu moct preverovat ked nam budu sledovat telef...

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
25. mar 2020

@mirkava A co preveria? Este raz-pocas OCR nemusíš dodržiavat žiadny liečebný rezim.

mirkava
25. mar 2020

@evittam este som nebola nikdy na ocr 😉

evittam
25. mar 2020

@mirkava Ved v poriadku. Je to ošetrenie clena rodiny ty nemas liečebný režim môžeš ist kam len chces.

daniela198820
3. jún 2020

Áno chodía tak ľudia do práce..poznám taký jeden prípad.. peniaze dostanú na ruku.. v praci sú na cierno.. A sociálna poisťovňa im vyplatí za celý mesiac ocr.. nie je to spravodlivé lebo môj manžel je doma na ocr.. nikde deti nedávame .. niektorí ľudia ešte nemajú ocr a niektorí odrbuju stáť.. nezávidím tie peniaze ale ide o ten celý princíp...A tu spravodlivosť..

evittam
3. jún 2020

@daniela198820 Tak to nahlas.

daniela198820
3. jún 2020

@evittam nie som taký človek aby s9m som spravila.. ale je to nefér.. voči ľuďom čo doma sa starajú poctivo o svoje deti..

evittam
3. jún 2020

@daniela198820 Tak je toto len výkrik do tmy. Ako si kto zariadi tak ma.