Podpora v nezamestnanosti počas rodičovskej

palinkovamaminka
8. sep 2012

Prosim vas, ako to je. Ku koncu augusta ma prepustili z prace. Syncek (2,5r) zacal chodit do skolky a ja si hladam pracu.
Mam narok na podporu v nezamestnanosti? Ak ano z coho sa tato podpora pocita? Zatial dostavam rodicovsky prispevok, ten chcem ale zrusit, s tym, ze manzel by poziadal o opatrovatelsky prispevok.

moon1979
8. sep 2012

@palinkovamaminka

takýchto tém je tu už veľmi veľa, použi vyhladávač, odpoved určite najdeš ...

palinkovamaminka
autor
8. sep 2012

@moon1979 skusim este pozriet. Ide o to, ze uz som bola na UP a poslali ma domov, ze do 3 rokov dietata tam nemam co robit a tu som nasla prispevky, ze by som mala mat narok na tu podporu ak zrusim/prepisem poberanie rodicovskeho prispevku, len neviem nakolko su tieto informacie aktualne.

majolenka11
8. sep 2012

@palinkovamaminka je to počínané z tvojho platu pred nastupom MD, a narok maš, ak sa vzdaš RP alebo ho prepíšeš na otca.
je to 50% z hrubej mzdy

palinkovamaminka
autor
8. sep 2012

@majolenka11 dakujem Majolenka, si super! vidis a toto mi tetusky na UP nevedeli povedat 😉

moon1979
8. sep 2012

@palinkovamaminka
no ja mám iné info ako to funguje ... záleží aj od toho, či si čerpala nejakú dovolenku alebo pracovala pár dní pred skončením PP ... či si mala nejaký príjem teda VZ v rozhodujúcom období ... ak nie, podpora je tuším 50% z minima, t.j. nejakých 154 Eur ...

tu je o tom velmi vela popísaného ... https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/ako-je-to-s-poberanim-podpory-po-skonceni-rodicovskej/

a je samozrejmé, že nemôžeš súčasne poberať RP a podporu ...

palinkovamaminka
autor
8. sep 2012

@moon1979 dakujem. takze z minima 😝 skoda, ze som si nechala dovcu preplatit, ale tak aspon daku podporu dostanem 😉

moon1979
8. sep 2012

@palinkovamaminka
no odporuca sa vycerpat zopar dni riadne a ostatne preplatit, takto si zabezpecis slusny denny VZ 🙂

palinkovamaminka
autor
8. sep 2012

@moon1979 dokelu. ja uz mam podpisanu vypoved k 31.8, dovolenku mi preplatia o par dni. nevadi, nabuduce budem mudrejsia 🙂