Podpora po rodičovskej dovolenke a preplatenie dovolenky

moonita
30. sep 2016

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako ovplyvní preplatenie starej dovolenky moju podporu v nezamestnanosti? Ku dnu 18.9 2016 mi končila rodičovská a zároveň aj pracovný pomer. Zamestnávatel mi zamlčal ze mam nárok na preplatenie dovolenky tak som šla na upsr a následne na socialku žiadať o podporu na ktorú mam nárok. Avšak tam mi povedali ze mam nárok na preplatenie tej dovolenky, tak som sa teda dohodla so zamestnávateľom ktorý mi to preplatí. Teraz neviem ako mam postupovať pretože už mam podanu žiadosť o podporu a ked mi vyplatí dovolenku nebude to mat na to vplyv? Dúfam ze som to napísala zrozumiteľne, vopred dakujem za odpovede.

sashabb
30. sep 2016

@moonita skus napísať sem do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/1900/
Väčšinou radia vyčerpať jeden deň dovolenky a ostatnú si dať preplatiť aby bola lepšia podpora. Skus napísať dotaz do tej skupiny, ja sa v tom moc nevyznám 😉

moonita
autor
30. sep 2016

@sashabb dakujem vyskúšam.

evittam
1. okt 2016

@moonita Ahoj, no pýtaš sa už dosť neskoro, ak tvoj pracovný pomer skončil k danému dátumu - predpokladám, že si podpísala so zamestnávateľom dohodu o skončení pracovného pomeru. Ak by si chcela mať najvyššiu podporu tak si mala vyčerpať 1-2 dni dovolenky a ostatné preplatiť. Neviem koľko ti zostalo tej dovolenky na preplatenie ale vlastne teraz sa ti bude podpora počítať z toho čo ti preplatia.

moonita
autor
1. okt 2016

@evittam áno, dakujem za odpoved. No bohužiaľ o takejto možnosti som nevedela a teraz je už neskoro. No co už narobím.

erika195
13. okt 2016

zdravim. a vedeli by ste mi poradit ako to je ked mam od 3.10. 2016 dovolenku po skončení rodičovskej dovolenky a narok na dovolenku mam az do 25.11.2016. k tomu datumu mam aj vypoved. ako sa tam vyratava podpora? díky

sara2830
11. nov 2016

Ahojte baby,neviete mi poradiť?Mám narok na podporu v nezamestnanosti po RD keď som bola viac ako rok predtým nezamestnaná? Dostala sa mi do uška , zevraj nejaka dierka v zákone,ze keby sa po RD zamestnam na TPP a pomer ukončím dá sa to...!?RD mi končí 22.11.

evittam
11. nov 2016

@sara2830 http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti
Tu máš podmienky nároku na podporu. Pochybujem, že tebe vznikne nejaký nárok. Bola si rok pred pôrodom nezamestnaná -ak som správne pochopila? A potom 3 roky na RD? Tak aký chceš mať nárok na podporu v nezamestnanosti?

sara2830
11. nov 2016

@evittam no mne to tiež nejde do hlavy ale všeličo sa dá a vedia to len rómsky spoluobčania 🙂

sara2830
11. nov 2016

@evittam ale dakujem 🙂 neviem si nič nájsť ,robila som mesiac a už zase som doma a krati sa mi to...pred RD som pracovala ale samozrejme akoze na skráteny úväzok takze som bola vedená na UP ,čo uz ,keď máme super zamestnavatelov ...

evittam
11. nov 2016

@sara2830 Tak ale určite sa nedá to čo chceš ty - a ani rómsky spoluobčania by to nevybavili. 😉