Podanie žiadosti o MD až na konci mesiaca

20. júl 2021

Dobry den
Chcela by som sa opytat ci je problem,ze oficialny nastup na MD mam 23.07.2021 este nemam ziadost od lekara.Da mi pravdepodobne zajtra ale riaditel je na dovolenke a vracia sa az koncom mesiaca. Cize nema mi to kto podpisat.Nevadi,ze podam az koncom mesiaca na SP ?
Dakujem

lucka_ke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. júl 2021

@lucka_ke ale sak 6tyzdnov pred porodom
bude toho 23.07.2021

lucka_ke
20. júl 2021

jáj bože zle čítam 🙂 v každom prípade ak nastúpiš na MD neskôr ako máš určený dátum, skrátiš si tak dobu MD čiže dostaneš menej peňazí

autor
20. júl 2021

@lucka_ke Sak ale ked dr.mi papier nechcel dat skrz ze keby nahodou Pn a teraz mi to nema kto podpisat ked riaditel je off.

lucka_ke
20. júl 2021

nemáte mzdové oddelenie? alebo niekoho kto je oprávnený podpisovať v prípade neprítomnosti riaditeľa?

autor
20. júl 2021

@lucka_ke vobec 🤷🏻‍♀️uctovnicku ale ta nema opravnenien to je externa osoba.

janka_266
20. júl 2021

Ale veď vy to odovzdáte v práci a zamestnávateľ to dorucuje do sp, dajte si opečiatkovať, kedy ste im to odovzdali a kedy to už oni doručia by na vašu matersku nemalo mat vplyv

autor
20. júl 2021

@janka_266 dakujem tiez si myslim ze je dolezity datum od gynekologa.

janka_266
20. júl 2021

Veď gynekológ uvedie termín, vy to pred tým termínom odovzdajte zamestnávateľovi. Kópiu nech Vám orazia a zvyšok nech poriesi zamestnávateľ, jedine by možno Vám prišli neskôr prvé peniaze, ak by im to dlho trvalo 🤷‍♀️A ak Vám to nechcú odovzdat, tak nech Vám to rovno podpisu, a vy si to zanesietie, určite tam musíte mat niekoho kto ho zastupuje. Len ich s tým pekne otravujte. 😃

lilinka88
20. júl 2021

Dôležité je kedy ty reálne nastúpia na MD - v Tom termíne kedy ti dá gyn (6 týždňov pred pôrodom? Alebo až keď ti to v práci potvrdia?

autor
20. júl 2021

@lilinka88 ja 6tyzdnov pred porodom. My mame dlhodobo home offices cize pre mna sa to skonci v praci dnom na MD a to uz zamestnavatel vie kedy je.

lilinka88
20. júl 2021

Tak je potom všetko v poriadku. Pokiaľ tým dňom čo budeš mať aj na žiadosti,aj reálne nastúpia na MD a je to teda tých 6 týždňov pred termínom pôrodu, tak je jedno,že žiadosť bude potvrdená aj zaslaná do SP aj o mesiac neskôr. Spätne sa ti vyplatí od nástupu na MD

autor
20. júl 2021

@lilinka88 super toto som chcela vediet. Vdaka