Počtíanie 270 dní

27. jún 2024

Ahojte,mám v tomto trošku chaos a tak sa opýtam po škole pracujem stále som po skole 2roky ,žiadny úrad práce nič, tento rok som nastúpila do novej práce hneď na začiatku roka od 2.1.2024,s priateľom sa snažíme o bábätko a mam chaos v tomto,že počíta sa cele obdobie tých 270dni alebo to mam počítať od novej prace tzn.od 2.1.2024?
Prosím normálne odpovede
Dakujem

autor
27. jún 2024

Ešte doplním,že zmluvu mam zatiaľ na dobu určitú do decembra

theanak
27. jún 2024

Ahoj, počíta sa za posledné 2 roky 🙂

any3108
27. jún 2024

Počíta sa 270dni za posledné 2 roky (ak ide o materské tak ku dňu porodu určeného lekárom, ak tehotenské tak 27tt pred termínom pôrodu určeného lekárom), všetky aktuálne aj predchádzajúce nemocenské poistenia, čiže sa to zratuva dokopy aj z predošlého zamestnania

zlatkapaps
27. jún 2024

Ano pocita sa za posledne dva roky.

dadka1997
28. jún 2024

Za posledné 2 roky

zalka
28. jún 2024

270 dní nemusí byť u jedného zamestnávateľa

autor
28. jún 2024

@zalka Áno to sa teda pýtam že sa to berie ako celok už chápem,a ešte ak mam zmluvu do decembra a stalo by sa že by sa nám podarilo počať už tento rok,a náhodou by som šla na PN keďže robím ťažkú prácu s ťažkými bremenami a nočnými zmenami,môžu mi ukončiť pracovný pomer?

zalka
28. jún 2024

Ak máš na dobu urcitu tak áno, môžu nepredlzit zmluvu.

dadka1997
28. jún 2024

Nie, pretože ako tehotná by ste bola chránená, nemôžu vám dať výpoveď, môžu vas preradiť na inú prácu, alebo pojdete na PN

autor
28. jún 2024

@dadka1997 Ďakujem, pretože som sa o tomto otvorene bavila zo svojim nadriadeným a povedal mi že potom ma môžu kľudne prepustiť pri oznameni tehotenstva v práci a tak sa bojím aby vôbec som dostávala dobrú materskú 🙂 ale keďže sa materská berie za posledné dva roky tak som už viac kľudná,nechcela by som dostávať minimum

zalka
28. jún 2024

No keby tak nepísala hlúposti @dadka1997... Ak otehotnies a pôjdeš na PN, a v praci sa rozhodnú, že ti nepredlzia zmluvu, tak tvoj PP skončí v decembri uplynutím doby určitej bez ohľadu na to ci si alebo nie si tehu, ci si ebo nie si PN.

dadka1997
28. jún 2024

@zalka nemusíš hneď o niekom pisat ze píše hluposti, hore pani nespomenula ze jej končí zmluva ...

@autorka ak mas pracu na dobu urcitu tak je veľmi mala sanca ze by ti ju predlzili, ako pise @zalka

Ospravedlňujem sa, hore ste to nespomenula a komentare mi neukazalo

autor
29. jún 2024

@dadka1997 Ja sa ospravedlňujem za neodpísanie tejto informácie 🙂, a keďže by mi nepredlzili zmluvu teda ukončili pracovný pomer, ďalej čo by nasledovalo? Od nového roka by som poberala ďalej tú materskú alebo len ten príspevok z úradu prace pre nezamestnaných? Alebo teda ako to funguje ?😀 ale keďže do januára nestíham porodiť a mala by som náhodou rizikové tehotenstvo, tzn.že by som v januári bola doma na PN čo by som teda poberala?😆 prepáčte ozaj ale aj mne je trápne za tieto otázky lenže potrebujem si to niekde zistiť 🙂

dadka1997
29. jún 2024

Najlepšie si je to zistiť v socialnej poisťovní.. ak vam zmluvu nepredĺžia neviem, ci mozte poberat davku v nezamestnanosti na to treba tiež mať splnene, ja som nepoberala nič, nechala som si mladisu dceru doma abola som vedena s nou ako matka starajuca sa o dieta do 6r, na tehotensky mi narok vznikol aj na matersku, po skonceni pracovného pomeru ste v ochrannej lehote

zalka
29. jún 2024

@dadka1997 no musela som tak napísať lebo autorke som pred tebou písala, že ju môžu prepustiť a autorka sa chytila tvojej zlej odpovede, že nemôžu a keďže spomínala ze v decembri konci zmluva tak ma napadlo ze je na dobu určitú.

Autorka ak otehotnies a ti nepredlzia zmluvu v decembri, tak máš nárok na materské tehotenské i PN... Nič nebudeš riešiť len sa ak by si nebola PN tak sa zaebidujes na UP a všetky dávky dostaneš. Nemusíš vobec porodiť do januára.

autor
29. jún 2024

@zalka tak teda už chápem ďakujem pekne veľmi ste mi objasnili tieto veci ďakujem 🙂