Poberanie vyššieho rodičovského

22. aug 2021

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať či má niekto skúsenosť s poberaním rodičovského príspevku, keď na staršie dieťa poberám vyšší a teraz na mladšie by som mala poberať nižší, nakoľko mi skončila zmluva a nestihla som si doplatiť NP. Či sa dá do 3 rokov na staršie dieťa a potom až začať brať na mladšie nižšiu sumu. Ďakujem pekne za odpovede 😀😊

luciajanovcova
22. aug 2021

Áno,dá sa,tak ako ste napísali na staršie dieťa budete poberať vyšší rodičovský príspevok do jeho 3rokov a potom budete poberať na mladšie dieťa ten nižší rodičovský .Ja mám deti po roku na staršie dieťa poberám ten vyšší rodičák až do jeho 3rokov s druhým dieťaťom som nenastúpila na Md pretože mi nevyšla materská,mala som zmluvu na dobu určitú

autor
22. aug 2021

@luciajanovcova ďakujem za odpoveď. A vlastne ako to prebieha? Len nepodám žiadosť o rodičovský? 😀 Zajtra sa chystám na úrad s papiermi na pôrodné a prídavky 😀

enusamt
22. aug 2021

Ano, kludne sa tak da

selest
22. aug 2021

Ano, ja doberam do 3 rokov syna ten vyssi a po dovrseni 3r prejdem na rodicak s mladsim pol rocnym syncekom.

qetka
22. aug 2021

rodicovsky na starsieho predsa poberas. Tak poberaj dalej a ked bude mat 3 roky, tak si poziadas o RP na mladsie dieta.

autor
22. aug 2021

Ďakujem ženy 😊 takže stačí len odniesť tie papiere a potom keď bude mať malá 3 roky ísť požiadať o rodičovský na malého? Pýtam sa trošku ako blbec, ale nechcem nič dokafrať 😂

veronikaszabova
23. aug 2021

Ano, presne tak.
Po dovrseni 3r starsieho dietata poziadas o RP na mladsie dieta.