Poberanie rodinných prídavkov

natalka30
13. jan 2022

Ahojte chcem sa spytat ze odkedy sa mozu poberat rodinne pridavky.. Teda resp.. Ked v maji porodim mozem uz od narodenia dieťaťa o to žiadať? A môže ziadat o to partner aj ked nie sme sa nezosobasili.. Dakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
es2021
13. jan 2022

@natalka30 presne, tiez to mam na seba. Okrem toho ze k rodicaku je kazda koruna dobra, tak aj ten danovy bonus je super ;)

zuzkaa1991
13. jan 2022

@natalka30 pridavky som riesila po mesiaci spolu s príspevkom kocikovne ( okolo 800eur) ale to sa vystavuje ak dieta dožije viac ako 28dni

natalka30
autor
13. jan 2022

@viestta zeby som nevedela ci to ja mozem poberat...

natalka30
autor
13. jan 2022

@zuzkaa1991 vdaka 😉

zuzkaa1991
13. jan 2022

@natalka30 porodite pojdete pomesiacim na gynek. Da vam papier plus obvodna s tymi papiermi plus rodny list pojdete odniesť na urad aby ste nechodila stokrat a vybavite si obe prispevky naraz

janulik_95
13. jan 2022

@zuzkaa1991 a to mi potom spätne vyplatia aj za predchádzajúci mesiac ak požiadam až po mesiaci od pôrodu?🙂

zuzkaa1991
13. jan 2022

@janulik_95 ano jasne všetko úrad prace vyplaca spätne ;)

janulik_95
13. jan 2022

@zuzkaa1991 ďakujem krásne lebo som 14 dní po pôrode a chcela som to ísť riešiť ,ale keď to vyplatia spätne tiež to vyriešim naraz aj s príspevkom pri narodení ☺️

lzvonekova
13. jan 2022

@zuzkaa1991 ajoj prosím ta tie papiere čo sa vypisujú na úrade,nedajú sa niekde vytlačiť? Hľadám to a neviem to nájsť na stránke a mám len dva čo mi dali na matrike ,ale pamätám si,že toho bolo omnoho viac 🙃 dakujem

zuzkaa1991
13. jan 2022

@lzvonekova ohľadom coho??ake papiere ja by som.zavolala.na urad.pani kde patrite.....ja som porod.som riesila pred4r 😁 teraz som sa evidovala.ale.riesila.som telefonicky všetko pytala.som.si na email.nech mi poslu alebo co.nemohli mi nachystala.a prisla.som.si po.to.n urad

slavussik1
14. jan 2022

@lzvonekova skúste sa pozrieť na stránku úradu, pod ktorý patríte. Mali by tam mať tlačivá, na našom boli. Síce je desne neprehľadná, aspoň pre mňa, ale nakoniec som to našla. Keď som šla s tými papiermi na úrad aj tak 1 chýbal, vyhlásenie o pobyte. Ale to bolo skoro 2 roky dozadu. Možno sa už papiere zmenili. Pani na úrade bola veľmi ochotná a ešte mi povedala, aby som sa ozvala, keď mi bude končiť materská, že čo bude treba ku rodičovskému príspevku.

zdenkabartakova
26. feb 2022

Ahojte som 7 rokov rozvedená a môj ex mi nechce dávať rodinné prídavky. Stále ich poberá on. Deti sme mali v striedavke tak, že cez týždeň ja a on víkend.

Musím to riešiť len súdnou cestou?

Uspejem na súde?

On je ten typ človeka, ktorý o spraví všetko preto, aby som prehrala.

Ďakujem