Poberám opatrovateľský + rodičovský. Môžem mať ešte iný príjem?

iwana137
28. mar 2024

Ahojte, potrebujem radu ci ked poberam opatrovatelsky prispevok a sucasne rodicovsky prispevok mozem mat este dlasi prijem? Dakujem

zuzanazu85
28. mar 2024

Oficiálne asi nie . Neviem ako je to už teraz po zmene vlády...

alickapusinka
28. mar 2024

podľa mňa nie. Doplácala sociálka ale len ak nie je životne minimum ale opatrovateľský a rodičovský to presiahne.

zuzanazu85
28. mar 2024

Mať opatrovateľský,to akoby si bola zamestnaná cez ÚP,si myslím. Čiže žiadny iny pracovný pomer nepripadá asi do úvahy. Ale vážne neviem,ako je to dnes.

9lf9
28. mar 2024

@iwana137 zalezi aky stupen odkazanosti ma opatrovana osoba.

simsankr
28. mar 2024

Pobúrim tu určite skupinu ľudí, ale prosím vás aký ešte ďalší príjem chcete? Poberáte rodičovský, čiže máte dieťa, o ktoré sa staráte, poberáte opatrovateľský, neviem na koho, ale tiež sa musíte o toho človeka starať.... Ako chcete chodiť do práce a mať ďalší príjem? Za seba a môže si myslieť každý čo chce, nemám rada takéto využívanie dávok. Ja som na opatrovateľskom a som na ňom s mojou dcérou, som vďačná, že mi ho schválili a keby som mohla ísť do roboty, nenapadlo by ma žiadať o opatrovateľský..

zuzanazu85
28. mar 2024

@simsankr práveže naopak. Ak je raz opatrovateľský, práca je opatrovať. Tiež by mi ani nenapadlo, ešte pracovať. Mať opatrovateľský je 24hodinova šichta. No podľa toho stupňa , ktorý má opatrovaný. Neviem ako to je fakt teraz.

andrejka1974
28. mar 2024

@zuzanazu85 ale môže pracovať dieťa môže mať v dss alebo v špeciálnej škôlke a jej príjem nesmie presiahnuť 536 EUR

ahhola
29. mar 2024

Mozes, ale nezoženies. Pri OP mozes pracovat 4.hod denne.
Skus najst taku robotu, nejsou a nebudou. 🥲

iwana137
autor
29. mar 2024

@simsankr verte alebo nemusite pokial by som nebola v situacii ktora si vyzaduje kazdy peniaz navyse tak to ani neriesim, len nechcem spravit nejaku chybu kde by som mohla prist aspon o to na co mam pravo 😉

iwana137
autor
29. mar 2024

@andrejka1974 a prosim medzi ten prijem sa pocita uz aj rodicak?

iwana137
autor
29. mar 2024

@ahhola ja som nasla pracu z domu kedze v momentalnej situacii ina ani nepripada do uvahy