Po vysokej škole hneď na materskú

30. dec 2021

Ahojte, je tu niekto kto po 5r VS isiel na 3r na matersku a v 28 ma poloprazdny zivotopis? Viem, urobila som asi chybu s tou materskou hned po skole ale da sa najst aj v takom veku nejaka praca, kde ma hned neodbije zamestnavatel? Nemate nejake tipy ako obohatit zivotopis?

bavlnka92
30. dec 2021

brigády? kurzy? prax? nič z toho nemáš?

viky173
30. dec 2021

aku mas VS? nejaky kurz v odbore sa neda? pripadne pohladaj pozicie vhodne aj pre absolventov z Tvojho odboru... a len tak pre zaujimavost moja segra mala spoluziacku, ktora hned po vyske sla na materku, potom predlzila matersku s druhym dietatom a aktualne je opat tehotna, uvidim dokedy potiahne ten rodiaci cyklus

petamich
30. dec 2021

pracu si urcite najdes, mozno akurat niekto v 28, uz je na nejakej seniorskej pozicii, bude mat viac rokov praxe a zrejme aj vyssi plat a ty holt budes vtedy zacina, s takymito ocakavaniami by som asi do hladania prace sla a urcite si nieco najdes - len to zrejme teda bude juniorska pozicia s nizsim nastupnym platom a teda zalezi aj od oblasti, v ktorej budes hladat, neviem co si studovala a co chces ist robit a ci vobec chces ist pracovat do odboru, ktory si studovala

mogaa
30. dec 2021

No treba brať to čo je, niekde začať musíš....čiže možno nie tvoj odbor a nižší plat....ono už len to že si po RD je horšia východiaca pozícia ako niekto kto nemá malé dieťa, to že si bez praxe a tiež znevýhodňuje....ber čo nájdeš a popri tom si hľadaj lepšiu prácu....

nafka0483
30. dec 2021

Pocas VS si nemala ziadnu prax? Brigadu?

nadazdi
30. dec 2021

Ja som statnicovala v 5 mesiaci 🙂 mám už druhé dieťa, taktne už 4 roky som doma a tento rok idem do roboty vo svojom odbore.. prax mám vramci školy, nič iné, robila som samé gastro popri škole, to mi bolo až trápne to tam vôbec napísať 😅

autor
30. dec 2021

@nadazdi Ako prax propri skole mam aj ja a tiez v obchode a fitku brigady ale to tiez asi pisat nebudem 😂
@viky173 manazment

nadazdi
30. dec 2021

No to ti verím 😅 ja som mala možnosť ísť do prace do jaslí na 5 hod denne a 2,5€ na hodinu, ale tak radšej som šla do gastra, plat plus tringelty, teraz som mala úplne nervy, lebo som peniaze všetky aj tak predrbala a vyšla by mi rovnaká materská ako z tých jasiel, ešte by som to aj mala ako roky praxe 😂 čo už.. pôjdem robiť asistentku učiteľa na ZŠ 🙂 700€ ale zas 6 hodín denne, teraz vramci integrácie dosť berú asistentov, ale nikto to nechce robiť 😅 podľa mna však super robota keď máš takto malé deti.. ale jasne, ak by som nemala manžela tak z tých 700€ nevyčarujem nič 😂

autor
30. dec 2021

@nadazdi ta asistentka ucitela potrebuje asi pedagogiche vzdelanie vsak?

nadazdi
30. dec 2021

Hej, ale čo tam robia baby, tak majú pedagogicku len strednú, ono tam nie je tolko kompetencii ako ma učiteľ, ja by som učiteľstvo popri dvoch malých deťoch vôbec nestíhala, muž pracuje v zahraničí, som na ne sama.. každopádne som rada aspoň za nejakú robotu, ono ten moj životopis je uplna tragédia.. najhoršie že mám vš, ale nevezmú ma len tak na nejakú pozíciu predavačky alebo niekde, lebo by museli viac zaplatiť.. v odbore je to tiež ťažké lebo všade chcú prax, neviem no, mám to cez kamošku, čo to robí, po známosti, inak keby riaditeľka vidí moj životopis a tam 4,5 roka okno, dve deti, bez praxe, muž v zahraničí, tak vieš 😂 tam by sa jej zjavilo len ,,pravidelná OČR, vypatlana 30tnička” 😂

zuzuliennka1
30. dec 2021

autorka - napis mi prosim spravu sukromne 🙂

viki_lv
30. dec 2021

Ja som tak bola 🙂 pol roka po VŠ 1. dieťa, po 2,5 roku 2. dieťa, dokopy teda 6 rokov doma bez práce. Počas VŠ som mala prax v odbore, ale nerobím v ňom, nakoľko v našom regióne je ťažké v ňom získať prácu alebo je veľmi slabo platená. Teraz som v štátnej službe, na najnižšej pozícii, ale vďaka VŠ s vysokou pravdepodobnosťou kariérneho rastu postupom času.

ivangeline
30. dec 2021

Po skole 3 deti. Coskoro mam 30 ale brigad a prac som vystriedala dost. Aj teraz skusam z domu robit. Takze bud nejake tie kurzy alebo cosi na oprasenie vedomosti alebo proste hocico by pomohlo zivotopisu.