Po troch rokoch dieťaťa ďalšia materská dovolenka

summersunny94
24. jan 2021

Ahojte žienky, chcem sa Vás spýtať, že ako to funguje, keď dieťa dovŕši 3 roky a ide do škôlky a žena Už je tehotná v tom čase a potrebuje znovu nastúpiť na materskú. Materská sa jej asi nevypláca keď ide o tzv. reťazový pôrod- po 3 rokoch. Ale vypláca sa asi iba rodičovský príspevok, však? Alebo sa mýlim? Ďakujem Vám vopred za Vaše odpovede. 😊

lienka175
24. jan 2021

reťazový pôrod je vtedy, ak stihneš nastúpiť na MD do 3 rokov dieťaťa

summersunny94
autor
24. jan 2021

@lienka175 no a materská aj rodičovský sú rovnaké ako predtým pri prvom dieťatku keby ide o reťazový pôrod?

sapetka
24. jan 2021
mogaa
24. jan 2021

@summersunny94 pokiaľ ti trvá PP tak v oboch prípadoch budeš mať nárok na materskú....ide len o výšku materskej.....ak porodíš druhé dieťa do 3rokov staršieho dieťaťa tak materská je rovnaká ako pri prvej materskej(čiže ak si tam mala odmeny, 13,14plat, príplatky z nadčasov - tak tam bolo všetko zahrnuté.....ak alenestihneš reťazovú materskú ide ti materská z platu na zmluve

summersunny94
autor
24. jan 2021

@mogaa ja som poberala materskú pri prvom dieťatku, mala som zahrnutých 270 dní do NP. Takže sa teraz rodičovský príspevok vypláca tých 378,10 . Takže nemusím znovu mať tých 270 dní aby mi znovu pri druhom dieťatku vyplácali túto sumu? Lebo komu nevyplacali materské (teda kto nemal 270 dní do NP) tak tomu sa vypláca len tých 275,90€. Chápeš čo sa pýtam? Že či budem mať rovnaký rodičovský príspevok ako pri prvom dieťatku, či už by sa už jednako o "reťazový pôrod" alebo tesne po ukončení rodičovskej dovolenky (že dieťatko by sa nestihlo narodiť dovtedy, aby sa jednako o reťazový pôrod )

mogaa
24. jan 2021

@summersunny94 a trvá ti pracovný pomer?

summersunny94
autor
24. jan 2021

@mogaa áno trvá, som zamestnaná, a v tehotenstve som musela ísť na niekoľko mesiacov na PN - riziková práca pre tehotenstv . Ale zamestnaná som.

mogaa
24. jan 2021

@summersunny94 na materskú budeš mať nárok

danulienka78
24. jan 2021

Keď malý dosiahol 3 roky,skončila mi rodičovská a na ďalší deň som nastupovala na 2. matersku, nárok som mala,lebo aj prvú som mala

summersunny94
autor
24. jan 2021

@mogaa @danulienka78 áno ale mne sa jedná o to či budem dostávať rodičovský príspevok v tej výške 378,10 🙂

summersunny94
autor
24. jan 2021

@danulienka78 a keď si nastupovala na druhú materskú vtedy už mal drobček koľko dní? 😊

lienka175
24. jan 2021

@summersunny94 podľa mňa každá, ktorá dostáva materskú, dostáva aj ten vyšší rodičovský, či nie?

leily1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
24. jan 2021

kočky ti už odpovedali......nárok na materskú máš, ak ti z platu výde nižšia ako 370eur tak ti doplatia do tej výšky.....a ak poberáš materskú, máš zákonite nárok na ten vyšší RP čiže tiež 370eur

summersunny94
autor
24. jan 2021

@mogaa @leily1 dobre ďakujem Vám všetkým len som si chcela byť istá či budem mať aj pri druhom dieťatku za sebou aj druhýkrát taký istý rodičovský príspevok. (Napriek tomu že medzi materskými by som uz nenastupila do prace) Ďakujem kočky ste zlaté 😊

petushka7
16. sep 2022

@mogaa prosim Vas, ak mi prac.pomer skončil 30.4.2021 a termín mam 13.4.2023 budem mat nárok na materské? Som na rodičovskom momentálne