Po koľko mesiacoch zaniká nárok na príspevok pri narodení dieťaťa?

mendynka
6. mar 2021

Ahojte, prosím vás, vie mi niekto poradiť po koľko mesiacoch zaniká nárok na príspevok pri narodení dieťaťa tzv. "Kočíkovné"? Ďakujem...

mima1
6. mar 2021

Da sa spatne do 6mes vybavit

ab727
6. mar 2021

@mendynka myslím,že po pol roku zaniká

lucka_ke
6. mar 2021

Zánik nároku
Nárok na príspevok pri narodení dieťaťa zaniká uplynutím šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa.

mendynka
autor
6. mar 2021

Ďakujem pekne žienky. 🙂 Lebo som to nenašla. Mala bude mať 3 mesiace a nemali sme čas to vybaviť, lebo stále niečo bolo.

mima1
6. mar 2021

To este stihas. Ja som isla na doraz vybavit chybalo mi par dni 😂.

mendynka
autor
6. mar 2021

@mima1 Mala som sekcii, tak som sa zotavovala. K dr. som išla po 8, týždňoch, lebo mali dovolenku.A teraz doma s covidom. 🤦

tehotna40
7. mar 2021

@mendynka ahoj vybavíš to rýchlo v tejto dobe. Nemusíš nikam chodiť. Doma som si len vytlačila žiadosť, vypísala odfotila a poslala na mail pani z úradu, pod ktoru patrím, spolu z fotkou rodného listu malej a prehlaseni o bydlisku. Vsetky tlaciva nájdeš na nete. A ďalší mesiac mi prišli peniaze.

mendynka
autor
7. mar 2021

@tehotna40 Tlačivo mám doma vypísané aj potvrdené od gyn. aj od pediatricky. Len že to treba odovzdať, lebo bude treba vypísať papier na prídavky na dieťa ktorý nám dajú pri odovzdaní.

tehotna40
7. mar 2021

@mendynka ja som aj prídavky vybavovala cez mail. Určite sa to da treba sa s nimi dohodnúť povedať aká je situácia. Ja som tam tiež nemohla ísť, sama s dvomi malými deťmi , muz pozit, tak som povedala aká je situácia a poslala mi tlaciva do mailu ja som len vytlačila vypísala a poslala spat.

mariska1989
7. mar 2021

@mendynka pošli im to všetko poštou ja som to takto keď bola prvá vlna a keď niečo trebalo zavolala mi a dobehla som ale na chodbe má riešili už vtedy