PN pred tehotenstvom kvôli výpovedi, ako je to s materskou?

7. nov 2019

Ahojte potrebujem poradiť, v tehotenstve ale aj pred tehu som bola na marodke lebo som dostala výpoved, nemala som odrobené presne 270 dní nejaké dni mi chýbali a tak som si pripratila na socialnej poistovni aby mi vyšla materska.Teraz ked od januara majú zvyšovať rodičovsky príspevok zvýsia ho aj mne? Ked bolo povedané že všetkým ktorý poberali materskú tak ten rodičovsky zvýšia o tých 150 alebo iba ho zvýšia iba o 50 eur?

mala_bodka
7. nov 2019

To myslis vazne ??? Poberala si tu matersku ci nie ? Ak ano zvysia o 150. Toto vse ;)

mala_bodka
7. nov 2019

A ako sisi akoze priplatila aby ti to vyslo ?

autor
7. nov 2019

Co či myslím vazne?? Hej poberala som tu matersku ano, ale tým že som si dala to dobrovolne poistenie aby mi to vyšlo.

autor
7. nov 2019

@mala_bodka chybalo mi 10 dni tak som si dala to dobrovolne poistné ...

mala_bodka
7. nov 2019

Ale poberala si ju .. takze ano 150€

autor
7. nov 2019

@mala_bodka ano poberala som ale tak ako som pisala.dakujem

mala_bodka
7. nov 2019

Chapem , ale to je podmienkou .. je jedno akym stylom si sa dopracovala k materskej ale poberala si ju 🙂

autor
7. nov 2019

@mala_bodka dakujem 🙂

autor
7. nov 2019

@mala_bodka a ešte či vôbec budú zvyšovať nie? či zasa niečo nevymyslia..

susin
7. nov 2019

Ja som natom tak isto 😁mne chýbalo 19 dní tak dúfam ze platí tých 150

autor
7. nov 2019

@susin tiez si si doplatila?

susin
7. nov 2019

Áno

autor
8. nov 2019

@susin už nam ostáva iba čakať 🙂

mogaa
8. nov 2019

Podmienka na sumu 370eur je že predtým mamička poberala MD (nie je definované či stále musí byť NP a ani že NP muselo byť zo zamestnania alebo z dobrovolného postenia)

autor
8. nov 2019

@mogaa takže mala by som mať tych 370eur však?

susin
8. nov 2019

Ja si myslím ze ich budeme mat, však sme mali materskú tak sa nás to tiež tyka☺️

mogaa
8. nov 2019

ano 370

tosomja
8. nov 2019

A ked vo februari nastupim na MD, ale teraz dam vypoved, ze mesiac budem na UP? Mozem si ziadat z up doplatok k materskej na vysku rd? Cize do tych 370€? A rd budem mat 370€?

enusamt
8. nov 2019

@tosomja neviem, ci sa ti oplati mesiac byt na up... radsej by som po vypovedi riesila pn do nastupu na md... a po materskej up a dobrala podporu...
Ked materska bude, tak bude aj zvyseny rodicak