PN na materskú

annab012
9. júl 2024

Dobrý deň,
Od 8.jula mi dal gynekológ nástup na materskú a ukončil mi LN kedže som celé tehotenstvo bola na PN. V žiadosti o materskú je kolonka kde to má vyplniť zamestnávateľ ale doktor mi povedal keď som sa ho pýtala či ti mám dať vyplniť v robote že vraj nie že si mám vyplniť len svoje údaje. Aspoň som ho tak pochopila. Je to tak alebo som ho len zle pochopila a treba dať vyplniť aj zamestnávatelovi? Či to je tým že som bola PN a netreba.

petamich
9. júl 2024

no podla mna stale treba, zamestnavatel to predsa potvrdzuje a vo vacsine pripadov aj sam odosiela do SP (nepotvrdzuje to iba v pripade, ze PP skoncil a ides na matersku z ochrannej lehoty)

annab012
autor
10. júl 2024

@petamich no ja som to uz odovzdala na socialku som im to hodila do schranky 😅 teraz ci mi to poslu naspat ci nie alebo co

mogaa
10. júl 2024

@annab012 pošlú to zamestnávateľovi, tebe to vyplatia až to bude komplet v ďaľšej uzávierke

lienka.7
10. júl 2024

@annab012 a v praci to od teba nepýtali? Áno, názov zamestnávateľa si môžeš vyplniť ty, ale VZ vypĺňa zamestnavatel.

annab012
autor
10. júl 2024

@lienka.7 nie som na PN od zaciatku tehotenstva len som im posielala pred mesiacom pisomne ze kedy mam predpokladany termin nastupu na matersku

annab012
autor
10. júl 2024

@mogaa tak hadam to poslu teda 😅 ale dakujem za info